Wpis z mikrobloga

Mam Dual Boota Windows + Ubuntu, jednak mam zamiar zrezygnować kompletnie z Windowsa na rzecz Ubuntu. Czy ktoś też podjął krok i niczego nie żałował? Czy na maszynie wirtualnej jeżeli zainstaluję Windowsa żeby pracować z pakietami Microsoft Office (2007) nie będzie żadnych problemów? Ktoś ma jakieś doświadczenie i może się podzielić?
#ubuntu #linux #windows #office
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirekJanusz: ja przerzuciłem się całkowicie na linuxa jak windows przestał mi działać i kolejne reinstallacje nie pomagały. Szczerze mówiąc niczego mi nie brakowało. Teraz pewnie by mnie odrzucił, za bardzo przyzwyczaiłem się do xfce xD.

Możesz poczytać o GPU passthrough i podobnych sztuczkach - mój sprzęt tego nie wspiera, ale ponoć da się to zrobić z automatu i pozwala wirtualkom działać bez żadnych spadków wydajności
.
  • Odpowiedz
@mirekJanusz: jeśli będziesz używać virtualboxa to instalujesz guest additions, włączasz fullscreen i jeśli wkurzają Cię kontrolki na górze ekranu, to je ukrywasz gdzieś w opcjach. Można wtedy zapomnieć, że tam wyżej jest ubuntu.
  • Odpowiedz
@mirekJanusz: Ja tak zrobiłem parę lat temu, jeśli sprzęt jest dobrze wspierany przez linuxa (a pewnie to sprawdziłeś przy dual boot) to nie będzie po co wracać. Windowsa na wirtualce mam do rzeczy których absolutnie nie da się ruszyć na wine, typu visual studio :-) Wirtualka ma mniejszą wydajność, ale używam jej max raz na tydzień więc nie widzę potrzeby osobnej partycji i dual boota. Jak dłużej jej nie używam
  • Odpowiedz
jeżeli zainstaluję Windowsa żeby pracować z pakietami Microsoft Office (2007) nie będzie żadnych problemów


@mirekJanusz: Normalnie na Linux założysz MsOffice i działa znakomicie. Pod warunkiem, że będziesz mieć zainstalowane Wine.
  • Odpowiedz