Wpis z mikrobloga

@mikw: @bartekkk: tylko że meblościanka ma "pojemność przechowywania" zbliżoną do ścianki, w sensie niedużą.
Zwykle stoją w niej przedmioty nazywane "sztaubfenger" czyli łapacz kurzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#!$%@? z całej długości pokoju meblościanke w której jakieś kieliszki i puchary z prl'u, maskotki, stos papierów nikomu nie potrzebnych, wstaw komode, a w rogu szafe.

zyskaj w #!$%@? miejsca

przychodzi matka

co tu tak pusto, popatrz jak inni mają


xD
  • Odpowiedz
@magnes125: mój tata uwielbia. W pokoju meble sprzed 30 lat. Chcemy zmienić. Zrzucimy się z mamą (on nic by nie musiał). Ale nie. Bo są slicznie ładnie eleganckie. No i są i będą dopóki się nie rozwalą. A dziady są wytrzymałe.
  • Odpowiedz
@magnes125: a ja zacząłem rozumieć po latach o co chodziło w tym wytworze komunistycznej myśli meblowo-technicnej.

Wyobraź sobie że masz standardowe M2 - 36 m kw 2 pokoje i standardowe 2oje dzieci.
Pokój dziecęcy zawalony zabawkami, szafami ubraniami, biurko dla starszego biureczko dla młodszej, łózko piętrowe bo inaczej się nie pomieszczą.

No i teraz pokój starych - tzw "duży pokój" - salon k@rwa jego mać - 16 m kw szaleństwa w których upychasz całe swoje życie - ubrania, szklanki, dildosy, przydałby się TV i może konsola, na komputer brakuje miejsca, ale jeszcze może Zestaw rtv, pościele też by można gdzieś trzymać, a flaszki też nie lewitują więc stać
  • Odpowiedz
@chodzewmoro: Ja w takim prawilnym M3 zrobiłem dużą szafę w przedpokoju, po sam sufit. Plus 2 regały.
Dzięki temu uniknęliśmy konieczności posiadania meblościanki w "salonie".
  • Odpowiedz
Znam te argumenty z autopsji. "Tam się wszystko zmieści!". No dobra, ale mamy 2018, mnóstwo rozwiązań, które oszczędzają miejsce i nie wyglądają jak muzeum figur z prlu. Mojej matce wystarczyłaby garderoba w przedpokoju i komoda, ale kurczowo trzyma się meblościankowej ideologii. Owszem, dała się przekonać, ale logicznie nie da się z nią porozmawiać. 3 pokoje, w tym jeden w którym można wstawić wszystko, ogromny przedpokój, piwnica na śmietki, ale mimo to w
  • Odpowiedz
@MiQ27:

Zwykle stoją w niej przedmioty nazywane "sztaubfenger" czyli łapacz kurzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko w części "wystawkowej", na szczycie albo za szkłem. Reszta mieści wszystko, od ręczników po sukienki komunijne sprzed 15 lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz