Wpis z mikrobloga

#android mowcie sobie co chcecie jaki to Android jest zajebisty, a iOS to gowno, ale nie znam zadnego 6-letniego telefonu z Androidem ktory chodzi tak dobrze na wersji systemu sprzed niecalego roku jak iPhone 5 z iOS 10.3.3. Oh wait, nie znam zadnego 6-letniego telefonu z androidem ktory rok temu wciaz mial wsparcie ( )
co prawda jestem jeszcze swieza, ale juz #bojowkaios ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 75
  • Odpowiedz
nie znam żadnego 6-letniego telefonu, który rok temu wciąż miał wsparcie


@MangoZjem: jest jeden taki przypadek, HTC HD2. Co prawda, wsparcie było forumowe, a nie producenta. Co prawda oryginalnie tam był Windows Mobile, a nie android. Ale nadal, jeśli dobrze pamietam, najnowszy android jaki na niego powstał miał liczbę 7 (7.1) co by oznaczało, ze mial siedmioletnie wsparcie..
  • Odpowiedz
@MangoZjem: miałem sgs 5 przez ponad 3.5 roku, dalej chodzi bardzo dobrze (tz miałem dwa - priv 3.5 i służbowy jakieś 2 lata), teraz mam iphone 7 i ios to jest #!$%@? jakiś żart do Galaxy, ui jest po prostu 5 lat do tyłu - strzałka back jest w górnym lewym rogu, żeby wycofać do mirko z twojego postu muszę #!$%@?ć palcem przez cały ekran, klawiatura nie ma cyfr i przecinka
  • Odpowiedz
@Thunderlane: a gdzie napisalam, ze uzywam 6-letniego zlomu? xD

@emasele: ale wiesz, ze w wiekszosci apek nie trzeba uzywac przycisku back tylko wystarczy swipe w prawo, a od iPhone 6 dodatkowo przez podwojne dotkniecie Home ekran zjezdza w dol do polowy, ulatwiajac nawigacje? :P o ile tego podwojnego homa rzadko uzywam tak swipe w prawo bardzo mi sie podoba ;P
  • Odpowiedz
@jabl: nex5 ma androida 6 max. I chodzi z nim słabo - miałem do stycznia kiedy umarła mu pamięć. 7 i 8 są nieoficjalne co się nie liczy ;) zmieniłem na ip7 i jest ogromna różnica na plus. UX na iOS jest niesamowite i nawet to co na początku dziwiło czasami się okazuje super u dogonieniem. 3d touch i czytnik Lini pod home to mistrzostwo świata.
  • Odpowiedz
@drhipis: ciesze się, że masz ip7, ale wiesz że temat jest o starszych telefonach, które dają radę do tej pory? Nexus 5 daje radę do tej pory, wgranie LineageOS to jednorazowa sprawa, o którą możesz poprosić kumpla w zamian za piwo, i masz dobrze działający sprzęt z 2013 roku. A to, że umarła Ci pamięć - zdarza się, można oddać na gwarancję albo do serwisu.
  • Odpowiedz
@jabl: co przekracza wartość telefonu ;) i mówimy o wsparciu producenta. Pewnie nawet na sgs2 ktoś postawil android 8. Co nie zmienia faktu, że Apple wspiera sprzet latami a producenci androidów nie.
  • Odpowiedz
@MangoZjem: ja muszę się przyznać że używam iPhone 7 w dużej mierze przez to, że mam naturę trolla i uwielbiam jak ktoś bóldupi XD Wchodząc codziennie na wykop i czytając komentarze tylko utwierdzam się w tym, że iPhone to był dobry zakup
  • Odpowiedz