Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakiś program do analizowania sieci wifi? Szczególnie wieczorem wifi bardzo często przerywa. Oczywiście zgłaszałem do operatora, ale nic nie zauważyli, problemu nie ma. Chodzi mi o coś takiego, co rejestruje przerwy, rozłączanie internetu.

Dostawca osiedlowy, kabel do routera światłowodowy, szybkość internetu 100mb, model routera huawei echolife hg8245.

#informatyka #internet #komputery #programy #pomockomputerowa
  • 10
Aplikacja inSSIDer do analizy sytuacji, a następnie zmień w ustawieniach routera kanał wifi, na taki który najmniej interferuje z innymi sieciami wifi w pobliżu. A najlepiej przełącz na 5GHz, jeżeli masz możliwość.
@mr_bless: @sierzchula: @herer666: mieszkam na wsi, ale internet od osiedlowego dostawcy z kilku km dalej. Dostępu do routera nie mam bo standardowe login i hasło "admin" nie działa. U mnie racej nic nie interferuje, bo zasięgu wifi brakuje już przez ścianę ( ͡º ͜ʖ͡º) Zapewne ustawili jakieś swoje (to ich sprzęt), zadzwonię w poniedziałek i się dopytam. Skorzystam z aplikacji, bardzo dziękuję.
@mr_bless: wcześniej zgłaszałem problem, wymienili mi zasilacz. Mówili, że daje za mało prądu i dla tego rozłącza wifi. Problem się powtarza, a ja chcę im to pokazać. Skorzystam z aplikacji powyżej i zobaczymy. Ostatecznie wymienię router, chociaż to ten z wejściem PON a nie lanowym więc i cenowo gorzej :/