Wpis z mikrobloga

Symulacyjna prasówka - tydzień 7/52

Mam ważny komunikat: plus dla tego posta oznacza chęć bycia zawołanym przy następnym poście! ( )

[ #cad] Nie wiem czy było ale warto wrzucić. Elon pokazuje jak w SpaceX operują w NX [ MOV ]

[ #cae] Ośmiornica zeskanowana w 3D przy użyciu wyników z rezonansu magnetycznego [ MOV ]

[ #cfd] Symulacja rozkładu oleju w skrzyni biegów (środowisko OMNIS, metoda Lattice-Boltzman). Ciekawostka - pracownicy Toyoty bezskutecznie próbowali przeprowadzić podobne symulacje modelując rozkład oleju używając standardowych metod opartych o równania Naviera-Stokesa. Dopiero użycie metody LB w XFlow pozwoliło na otrzymanie wyników zbliżonych do rzeczywistych. [ MOV ]

[ #cfd] Walentynki w wykonaniu firmy Ansys. Niezbyt apetyczna symulacja... [ MOV ]

[ #ciekawostka] Panoramiczne zdjęcia sklepień kościołów. Polecam nawet ateistom! [ PIC ]

[ #fea] Zastosowanie sztucznej inteligencji w symulacjach numerycznych [ MOV ]

[ #fea] Czym jest, a czym nie jest analiza modalna. Przystępnie napisany artykuł przedstawiający istotę tego typu symulacji [ ART ]

[ #inzynieria] Starszy pan opowiada jak działają dozowniki do paliwa [ MOV ]

[ #inzynieria] Coś dla fanów filmu 'Wstrząs' z Willem Smithem. Nowe rozwiązania konstrukcyjne kasków do futbolu amerykańskiego [ MOV ]

[ #inzynieria] Każdy już widział nowego robota z Boston Dynamics. Widział ktoś robota jeżdżącego na nartach? [ MOV ]

Bogdan spod tagu #bogdansymulant

#nauka #mechanika #gruparatowaniapoziomu
Bogdan191 - Symulacyjna prasówka - tydzień 7/52 

Mam ważny komunikat: plus dla teg...
  • 9
Ktoś się orientuje w jaki sposób wykonać coś zbliżonego do ośmiornicy? Mam MRI mojej głowy i drukarkę 3d pod ręką , co 2. głowy to nie jedna
(σ ͜ʖσ)