Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw jak jest u Was w firmach z zadaniami rekrutacyjnymi, ktore maja zrobic przesiew przed zaproszeniem kandydata na rozmowe. Mam ten problem, ze czesto kandydat nie bardzo zdaje sobie sprawe z tego co napisal. Pytam go o jakis wzorzec projektowy w jego kodzie a ten ani me ani be. Moze trzeba do tego podejsc jakos sprytniej. Obecnie po prostu podaje plik .json, ktorego zawartosc ma petent wyswietlic w przystepny sposob (np. przy uzyciu frameworka JS, grida itd). Szukam czegos bardziej kreatywnego, cos stricte pod rekrutacje seniora co bedzie gestym sitem.

#programowanie #programista15k #informatyka #frontend #webdev
  • 6
@BanderaSbezS: Ja wychodzę z założenia, że zadanie które dajesz kandydatowi podczas romowy wcale nie musi być rozwiązane. Możliwość korzystania z googli plus mówisz otwarcie, że jesteś jego żółtą kaczuszką i masz dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze dowiadujesz sie na ile orientuje sie w temacie po tym jakie zadaje pytania. Po drugie sprawdzasz jego sposób myślenia i podejscie do rozwiązywania problemów. Oczywiście takiego stylu rozmowy nie uzyjesz w każdym z
Ja wychodzę z założenia, że zadanie które dajesz kandydatowi podczas romowy wcale nie musi być rozwiązane.


@lionandthebeast: Dokladnie, ja ide nawet dalej, rozwiazanie nie znaczy ze rozmowa bedzie udana.
@whoru: codility testuje znajomość algorytmów i wręcz premiuje pisanie w kodu w 'brzydki sposób', bo chodzi o zaliczenie testów a nie napisanie czegoś co będzie wykorzystywane produkcyjnie. Dostałem się kiedyś do pracy po teście z codility i miałem 500/500 i wiem że to nijak się potem nie przekłada na realną pracę.

@BanderaSbezS: Mi się wydaje, że dobry pomysłem jest próba zrobienia wspólnie code review. Pokazanie fragmentu kodu (który jest/był jakimś