Wpis z mikrobloga

Z 10 lat temu grałem sobie w taką gierkę, strategię przeglądarkową pod nazwą Mafia 1930 / Gangs of Crime - może kojarzycie, mnie tak się dziś przypomniało, bo akurat natrafiłem na fotki w necie: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17387. Generalnie fabuła była prosta: opanować jak najwięcej miast i zgarnąć hajsy za przemyt alkoholu (prohibicja) + za inne gangsterskie biznesy i wykończyć przeciwników. I tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby odtworzyć mechanikę tej gry, ale całość rozgrywki umieścić w Polsce sprzed +- 10 lat, a zarabiałoby się oczywiście na wyłudzaniu VAT-u. Moim zdaniem pomysł całkiem spoko i powinien chwycić - zwłaszcza, jeśli w scenariuszu by się zawarło prawdziwe realia VAT-owskiego biznesu. I zamiast przemytu wódy kręciłyby się karuzele, szły WDT itd. - dobry klimat można by z tego zrobić, a i wyedukować co nieco przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°) #vatowcy #gry #ciekawostki #mampomysla
grafikulus - Z 10 lat temu grałem sobie w taką gierkę, strategię przeglądarkową pod n...

źródło: comment_iB2LNibbDAc9gUWBqjCUdtlvT99pQ0HD.jpg

Pobierz
  • 17
@grafikulus: Przeglądarkowe się stosunkowo łatwo robi ale mało ludzi już w to gra. Na necie pewnie jeszcze uda się znaleźć skrypty do klonów popularnych gier.

@grafikulus: @Spoyla: Dzięki :-}
Gierka wydaje mi się znajoma, kiedyś troszkę grałem w gry przeglądarkowe i być może nawet grałem w tą. Pomysł ciekawy, nawet ostatnio zacząłem czytać sobie o wyłudzeniach VATu i tak dalej, dobre biznesy można było robić, choć w sumie i dziś tez można. Klimat takiej gierki na pewno byłby mocny i brutalny, korupcja, szantaże, przestępcy w białych rękawiczkach, niby forsa prana, ale nadal brudna :-}.

Jeśli
@grafikulus: fajny pomysł z polskimi realiami, ale może bardziej interesującym okresem będzie PRL albo międzywojnie? Międzywojnie to w sumie za bardzo podobne do tej Mafii, ale PRL to już ciekawa sprawa.
@grafikulus: Przecież takich podobnych gierek na przeglądarkę w polskich klimatach było kilka, jeśli nie kilkanaście. I to też z dekadę temu. Od walk meneli, przez jakieś kibolstwo, aż do mafii i rozwijania biznesów. Nie wiem czy jeszcze istnieją, na pewno lata świetności mają za sobą, a ty chciałbyś zaczynać z nową?