Wpis z mikrobloga

Witam, szykuje się do lotu na wczasy i mam pytanie, jak bardzo restrykcyjny jest Rayanair z bagażem podręcznym? Mam wymaganą walizkę 50x40x20, ale mam pytanie odnośnie tego drugiego mniejszego 35x20x20, czy brał ktoś z was po prostu plecak? Nie mam takiej torebki. Wybaczcie, jeśli źle użyłem tagów, ale lot mam 14 i chcę trafić do jak największej liczby osób.
#latanie #pytanie #podroze
  • 8
@najt20: Ja nigdy nie trzymałam się dokładnie ich wymiarów, nie miałam problemów z tym. Jednak miałam torbę luźną, żeby w razie co móc ją "zwinąć" do wymaganych rozmiarów.
A druga sprawa, że teraz nie można wnieść dwóch toreb na pokład, jedną trzeba nadać do luku.
@keyla: Co do tej drugiej sprawy to od kiedy? W regulaminie mam napisane, "Jeden pasażer może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm oraz 1 mały bagaż o wymiarach maksymalnych 35 cm x 20 cm x 20 cm."
Nie trzeba nadawać i kupować pierwszeństwa żeby przewieźć 2 sztuki podręcznego. Przy bramce zabierają od Ciebie większy bagaż podręczny i wrzucają do luku (odbierasz go potem na taśmie z bagazami). Z plecakiem wchodzisz do samolotu.
@najt20: Od 15 stycznia zmienili politykę bagażową. Tylko osoby, które wykupiły pierwszeństwo wejścia na pokład mogą wnieść dwie sztuki bagażu podręcznego na pokład. Dodatkowa opcja przy kupnie biletu.
Ze strony: "Jeśli udasz się do bramki do wejścia na pokład z dwoma bagażami podręcznymi, konieczne będzie pozostawienie większego z nich w celu bezpłatnego umieszczenia w luku bagażowym. Dodaj Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego"