Wpis z mikrobloga

#opony #samochody #motoryzacja #samochod
Mirki czy ktoś jeździ na którejś z opon poniżej?

Przeglądając internety za oponami, zachęcony zachowaniem ostatnio kupionych zimówek z segmentu budżetowego, z czystej ciekawości sprawdziłem budżetówki na 17". Etykiety unijne obiecują na względną ciszę w trakcie jazdy, a także na wspaniałe , sprawowanie w hamowaniu... Sava UHP2 i Dębica UHP2 są oponami bliźniaczymi.

Na zimę, jak wspomniałem poszedłem w budżetowe zimówki - Frigo UHP2 i generalnie rzecz biorąc jak na zimówkę za 230 złotych są świetne szczególnie, gdy na drodze leży parę centymetrów śniegu. Tam, gdzie wcześniej, w "kopnym śniegu" Nokian WD4 ledwo sobie radził, tam Frigo UHP2 biło go na głowę. Na Mokrym asfalcie z kolei odczucia z hamowania, czy przyspieszania zbliżone. Według Etykiety unijnej Zachowanie na mokrym klasa "B", opory toczenia klasa "c", hałas do 71dB. Jeżdżę na codzień niespełna dwustukonnym autem i byłem pod wrażeniem, że tak tania opona sobie radzi...

Odkąd Dębica weszła do koncernu Goodyear-Dunlop, powstało kilka "budżetowych" opon do mocniejszych samochodów. O dziwo w internetach wszyscy chwalą, szczególnie że SAVA UHP2 w niemieckim Auto-Świecie weszła do pierwszej 12 wśród testowanych opon pod względem prędkości na mokrym łuku i pod względem hamowania, konkurując z Toyo, Michelinami, Pirelli Dunlopami, Bridgestoneami i resztą śmietanki. Dębica według zapewnień ma być nieco lepsza, ze względu na bardziej rozbudowany system lameli. Nadal - zachowanie na mokrej drodze według etykiety "A"... I poziom hałasu 67dB.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/sava-intensa-uhp-2-225-45-r17-91-y-mfs/174073796?origin=shopping&gclid=EAIaIQobChMIoPrY0_Ca2QIVRjwbCh32MwD5EAQYASABEgIVRfD_BwE

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/debica-presto-uhp-2-225-45-r17-91-y-fr-96898

Jeśli ktoś testował, jeździł, proszę o opinie :)
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@tomszczyk jak widać nie tylko cena decyduje o zachowaniu opony :) Czasem tańszej marce też może udać się produkt. O Frigo UHP2 złego słowa nie powiem, a sporo kompletów opon testowałem.
  • Odpowiedz
@Gosztyl też tak gadałem do momentu gdy nie wsadzilem lepszych opon. Kupiłem uniroyal rainsport, polecane w wielu miejscach i wierz mi, ze jest różnica. Tym bardziej jeżeli auto to nie panda czy inny 60'konny trup
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tomszczyk przejrzyj kilka testów Rainsport jest niżej w rankingach niż te opony. Oczywiście nie oczekuje odpowiedzi "tak , bierz to najlepsza opona na świecie i kosztuje 250 złotych".
  • Odpowiedz
@Gosztyl
@kfffasny no właśnie o takich opiniach mówię, nie z gazet. Co najmniej 4 osoby które pytałem mówiły że jeżdżą na nich i są zajebiste, jak jest wilgotno to robią robotę. Do tego samochody podobne do mojego, dlatego się zdecydowałem. Jedyny ich minus to nie są najcichsze, ale coś za coś.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kfffasny wiesz, słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii o chińczykach - bo tanie. #cebuladeals zasłania oczy i nagle opona za 150zł ma cheaty na unlimited grip. Trudnię się sprzedażą nowych Skód i patrząc choćby po Nexxenach które montują w nowych Fabiach, nigdy w życiu nie założyłbym takiej opony u siebie. W gazetach przynajmniej pokazują zmierzoną drogę hamowania.
  • Odpowiedz
@Gosztyl ja pracuję w wypożyczalni aut gdzie wszystkie auta sa min 2017 rok, wiec rowniez mam porównanie. Hankooki montuja w najnowszych a4 i zarowno przy quattro jak i fwd spisuja sie znakomicie
  • Odpowiedz
@Gosztyl: chińczyki to g---o, prócz ceny i kopności w śniegu nie mają innych zalet
Koreańskie opony tj hankook to najlepsza opona jeśli chodzi o relacje cena/osiągi
Goodyear się z----ł, jeździ się gorzej niż na oponach koreańskich
Dunlop robi bdb opony
Pirelli robi najlepsze opony jeśli chodzi o zachowanie na mokrej i suchej nawierzchni, słabo radzą sobie w glębokim śniegu (ale w błoto pośniegowe nie robi na nich wrażenia)
Conti robi najbardziej przereklamowane opony zimowe na świecie, nie warto nawet brać ich
  • Odpowiedz
@Gosztyl: mam p7 na alfie - najlepsze opony jakie na niej siedziały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w e65 mam dunlop sport, modelu nie pamiętam xD, ale dają radę

Goodyear za rzadko wypuszcza nowe opony, dunlop co roku. Dwa różne światy
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: nie wiem, może to wina tego, że samochodem którym jeździłem na Cinturato, jeździłem też na Michałach Super Sportach, które były dużo pewniejsze moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@ScaRRyMan te są na liście opon do wypróbowania :) Moje pytanie z czystej ciekawości wyniknęło, z prostej przyczyny. Potrzebowałem na szybko opon zimowych, bo jak kupiłem obecnego furexa oczekiwałem, że zima pojawi się nieco później. tym samym poszedłem na dział części i akcesoriów zapytać co chłopaki mają na szybko w dobrym prajsie, bo nie miałem hajsu na turbo komplet za 2,5k. Tym samym pokierowali mnie na Frigo HP2. Poczytałem trochę w
  • Odpowiedz