Wpis z mikrobloga

Trochę bieda i mało poważne jest to, że tak duża firma pobiera prowizję za zapłacenie kartą w sklepie - kupowałem dzisiaj ram, płatność kartą, a Pan do mnie ze to bedzie złotówkę i grosz więcej bo naliczana jest prowizja i w sumie to poleca płacić gotówką na przyszłość żeby nie płacić prowizji.

Macie Wy RiGCz @x-kom? To w ogóle zgodne z prawem i przepisami usługodawcy? #prawo #informatyka #banki #bankowosc #komputery

Aha, na tym zdjęciu widać łysego ziomeczka robiącego zdjęcie - też mało profesjonalne, zupłenie jak te pobieranie prowizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lapidarny - Trochę bieda i mało poważne jest to, że tak duża firma pobiera prowizję z...

źródło: comment_61prLh83ZxUgoLjKDQeLjXSiy6CTI1Xs.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vegetassj1 a czego się spodziewales? Jak powiem otwarcie że pierwsze hajsy były z piracenia płyt to można mnie pozwać. Ups powiedziałem to.

Ale to i tak zaslyszane gdzieś od znajomego którego ojciec w tym siedział a potem i w pace, we wczesnych latach 90. Nie wiem na ile to prawda.
  • Odpowiedz
@virusriddle: To wlasnie o tym mowilem wyzej - zwał jak zwał, kombinowanie i tyle :) Naliczanie za platnosc kartą prowizji i robienie sztucznych rabatów byle tylko nie nazwac prowizji za platnosc kartą "prowizją" a "ofertą" :>
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Prowizja dla firmy obsługującej płatność kartą jest na poziomie 0,5%-1% + wynajem każdego terminala kilkadziesiąt zł/mies. Pomińmy już koszt wynajmu, ale patrząc na samą prowizję to przy zakupie elektroniki, na której marże są często bardzo małe, ten dodatkowy procent potrafi być dużą częścią zysku.

Patrząc z innej strony- to bardzo sensowne, że firma daje możliwość wyboru płatności na zasadzie: "my i tak zarobimy tyle samo, a ty możesz sobie
  • Odpowiedz
@Lapidarny Właśnie ostanio coraz więcej osób mini tym mówi że za płatność kartą jest prowizja pobierana. Może boją się że będziesz robił chargeback przez operatora jak by coś było uszkodzone :) Pytanie do Visa i Mastercard czy oni o tym wiedzą.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: mogłeś zapłacić z góry np. przez allegro i wtedy nie ma opłaty. Niestety, ale póki rynek handlu IT będzie konkurował tylko ceną to takie absurdy będą. Jeśli towar jest sprzedawany na marży czasem nawet 1% to nie ma cudów tylko się tnie wszystkie "zbędne koszty", które można.
W regulaminie masz zapis, że za płatność gotówką jest rabat wliczony w pokazane ceny. Ten sam zapis przynajmniej jakiś czas temu pokazywał
  • Odpowiedz
"nieprofesjonalnego


@justkilling: że to januszerka liczyć prowizję którą mają płacić do kwoty dla klienta - to tak jakby w pizzerii Ci kazali doplacac bo placisz kartą. Albo jak kiosk albo monopol jakiegoś Janusza gdzie minimalna kwota to 10 zł xD
  • Odpowiedz
@Lapidarny: to o czym mówisz jest nielegalne, ale na stronie masz wyraźnie zaznaczone że dopłacasz tyle a tyle przy płatności kartą. Akurat w sklepie z rzeczami droższymi gdzie przerób płatności jest pewnie na dużym poziomie a ludzie często duże sumy płacą kartą uzbiera im się ładna sumka po miesiącu. Z resztą, wydaje mi się że mylisz znaczenie słowa "nieprofesjonalny".
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Dzis też coś kupowałem i co prawda wisi mi to 1,49 zł, ale zawsze jest to jakoś tak na minus w głowie. Nie używam gotówki, szczególnie do droższych zakupów.
  • Odpowiedz