Wpis z mikrobloga

Trochę bieda i mało poważne jest to, że tak duża firma pobiera prowizję za zapłacenie kartą w sklepie - kupowałem dzisiaj ram, płatność kartą, a Pan do mnie ze to bedzie złotówkę i grosz więcej bo naliczana jest prowizja i w sumie to poleca płacić gotówką na przyszłość żeby nie płacić prowizji.

Macie Wy RiGCz @x-kom? To w ogóle zgodne z prawem i przepisami usługodawcy? #prawo #informatyka #banki #bankowosc #komputery

Aha, na tym zdjęciu widać łysego ziomeczka robiącego zdjęcie - też mało profesjonalne, zupłenie jak te pobieranie prowizji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lapidarny - Trochę bieda i mało poważne jest to, że tak duża firma pobiera prowizję z...

źródło: comment_61prLh83ZxUgoLjKDQeLjXSiy6CTI1Xs.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jeloo: Chodziło mi o to że nie jest zagwarantowana dla wszystkich bez wyjątku, co potwierdziłeś.

@Singularity00:

Niestety, ale póki rynek handlu IT będzie konkurował tylko ceną to takie absurdy będą.

Napisałeś to tak jakby
  • Odpowiedz
Za płatność przelewem, gotówka jest rabat chyba 2% a przy płatności kartą rabat nie obowiązuje


@virusriddle: rabat nie moze byc naliczany PO zlozeniu zamowienia. W zasdzie to mozmey powiedziec ze placimy gotowka a na miejscu powiedziec "sorry nie mam jednak gotowki wiec place karta." Rabat ma byc PRZED zaplata.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: no nie musi sie wypowiadac. Jego wypowiedz niczego nie zmieni w kwestii obowiazujacego prawa. Mozemy tylko posluchac tlumaczen cebularstwa i niczego wiecej sie nie spodziewac.
  • Odpowiedz
@karer: na prawie sie nie znam, dla mnie to po prostu slabe, jak wygląda sprawa prawna to juz inna kwestia. W kazdym razie skladam zamówienie. Mam kwote końcowa i zgodnie z prawem rozumiem mam pewnosc ze tyle zaplace?

Sluchajac tłumaczeń innych mam trochę wrażenie ze gdyby kupili cos online a przyszli by po odbiór i bylaby inna cena niz zaakceptowali bo "towar już zdrozal teraz kosztuje tyle" ti nie widzieli
  • Odpowiedz
Sluchajac tłumaczeń innych mam trochę wrażenie ze gdyby kupili cos online a przyszli by po odbiór i bylaby inna cena niz zaakceptowali bo "towar już zdrozal teraz kosztuje tyle" ti nie widzieli by problemu xd masakra


@Lapidarny: dokladnie. Liczy sie to czy umowa zostala zawarta. Jesli tak to cena tez zostala zatwierdzona przez obie ze stron. Pieniadz elektroniczny to nie placenie skarpetami tylko srodkiem zatwierdzonym i ROWNOWAZNYM z pieniadzem fizycznym.
  • Odpowiedz
@karer: Xkom w 2016 roku miał 1,3 mld przychodu. Myślę, że z dość dużą dokładnością można przyjąć, że sumaryczne koszty obsługi kart płatniczych dla xkoma to 0,6% od transakcji. Jakby nagle wszyscy klienci zapłacili kartą, robi się z tego 7,8 mln zł. Faktycznie grosze, cebularstwo i nie ma co sobie zawracać głowy takimi drobniakami.
  • Odpowiedz
gdzie ten Twoj xkom?


@Lapidarny: Nie rozumiem o co pytasz.

@karer: Gdzie to cebulactwo? @Lapidarny wmówił ci że jest to przeprowadzane przy pomocy jakiś obejść czy rabatów, mimo że faktycznie masz od początku powiedziane że płatność kartą jest obwarowana dodatkową opłatą.

Koleś po prostu nie czyta. Utwierdzasz go w błędzie.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: nasze działanie jest zgodne z prawem. Zawsze też informujemy zarówno na naszej stronie jak i bezpośrednio w salonach o różnicy między płatnością kartą a gotówką. Dążymy jednak do tego by nasza oferta zarówno asortymentu jak i usług była jak najkorzystniejsza, dlatego też nieustannie pracujemy nad zmianami
  • Odpowiedz