Wpis z mikrobloga

Witam witam, dziś Xiaomi Mi Notebook Pro w wersji I5-8250U 8/256 #andczejpoleca

Z laptopa korzystałem od połowy listopada, a następnie przekazałem go tacie i myślę, że nadszedł już czas, żeby coś o nim napisać.
Jak pewnie część z Was wie, zwłaszcza ci, którzy czasem zaglądną na moje wpisy, od prawie roku jestem posiadaczem MiAir 13 -> LINK, więc nie jest to u mnie pierwszy laptop od Xiaomi.

Zacznę od suchych faktów, czyli specyfikacji:
Intel Core i5-8250U,
GeForce MX150,
8 GB RAM DDR 2400 MHz,
256 GB SSD,
Bateria 60Wh, 8000 mAh,
Ekran 15,6’ IPS pokryty szkłem GG3,
I najważniejsze dla mnie, 1,95kg i 1,5 x 36 x 24,4 cm.

Laptopa zamówiłem oczywiście ze sklepu gearbest, przyszedł do mnie po około 5 dniach od zamówienia, szybko dzięki wysyłce DHL HK. Sprzęt jest dobrze zapakowany w twarde pudełko i raczej się nie trzeba martwić o jego zniszczenie, choć jak wiadomo różnie to bywa, dlatego zawsze zalecam nagrywać otwieranie takich paczek.

W pudełku poza laptopem znajdziemy krzaczkową instrukcję, mały lekki zasilacz z odłączanym kablem USB-C i przejściówkę na nasze gniazdko.

Tak samo jak z poprzednim laptopem, zacząłem od wywalenia chińskiego windowsa i postawienia od nowa polskiego windowsa, jeśli ktoś chce, może się bawić ze zmianą języka na EN, ale jako że posiadałem klucz to wolałem postawić system od nowa, zresztą zalecam to robić zawsze, nie ważne gdzie kupimy laptopa.

W dotyku czuć, że laptop jest pokryty tym samym aluminium, co mniejsza wersja, lecz moim zdaniem w ładniejszym, ciemniejszym kolorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czuć, że laptop jest bardzo dobrze wykonany, a zawiasy ekranu sprawiają wrażenie lepszych od MiAir13.
Od lewej znajdziemy wyjście HDMI, dwa porty USB 3.0 i gniazdo audio, z prawej dwa porty USB-C (z jednego korzystamy do ładowania).

Klawiatura zupełnie nie przypadła mi do gustu, ale wiem, że to kwestia przyzwyczajenia do MiAir13. Strasznie się na niej gubiłem i irytowało mnie położenie klawisza backspace, osobiście nie lubię takich dużych klawiatur i jestem zwolennikiem tych mniejszych, wiem że to bardzo subiektywne i nie należy się tym sugerować, bo każdy jest do czegoś innego przyzwyczajony.
I co ciekawe nie jest to zdanie tylko moje, ale także @Pirzu i kilku innych znajomych, którzy mieli w swoich rękach MiAir 13 starszą, czy nowszą wersje i mogą to potwierdzić, klawiatury z mniejszych laptopów Xiaomi są zwyczajnie świetne.

Pod klawiaturą dużo większy ‘gładzik’ z obsługą gestów i czytnikiem palca, bardzo żałuję, że nie mam tego w swoim MiAir13, bo działa bardzo dobrze i pewnie brak tego czytnika będzie jednym z powodów do zmiany laptopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Laptop podobno ma dobre głośniki, niestety jestem osobą, która czas przy laptopie spędza głównie na słuchawkach. Nie jestem audiofilem, ale czasem zdarzyło mi się czegoś słuchać bez słuchawek i dźwięk w zupełności mi wystarczał, czuć że barwa dźwięku jest dobra i ciepła.

Z góry trzeba zaznaczyć, że konstrukcja laptopa jest bardziej nastawiona na zastosowanie w biznesie lub jako zwykły domowy laptop, nie możemy wymagać po takiej specyfikacji, że laptop zamieni się w demona prędkości w grach. Niewiele na nim grałem, bo od tego mam stacjonarkę, ale w gry takie jak PUBG, FIFA18, GTAV damy radę na dość niskich ustawieniach, lecz nie zawsze będzie to przyjemna rozgrywka, jeśli zagramy w lekko starsze tytuły czy mniej wymagające to oczywiście odbiję się to pozytywnie na wynikach.
Jeśli chodzi o prostą obróbkę filmów to nie powinno być większych problemów, laptop bez większych problemów radził sobie z typowymi, krótkimi filmikami z wypadów z dronem, czy kamerki, nagrania były w 1080/60.

Bateria zdecydowanie na plus, około 6-7h przy zastosowaniach typowo biurowo-domowych, czyli przeglądarka, filmy, office itd., nie jest źle, ale przy okazji warto wspomnieć, że laptop podobnie jak MiAir13 ładuje się bardzo szybko (‘od zera’ w 2h), dodatkowo mamy możliwość ładowania go z powerbanka – o tym niżej.

Podsumowując, czy polecam? Tak, zwłaszcza, że w ostatnim czasie laptop pojawił się w magazynie GW4, czyli z wysyłką z Polski za 900$, więc mamy go w kilka dni, a przy aktualnym kursie dolara to lekko ponad 3000zł. Trochę więcej niż z Chin, ale nie musimy się martwić o to kiedy dojdzie, a z Priorityline dalej jest loteria. Dodatkowo mamy spokój z opłatami celnymi.

Czy jest to laptop, który zastąpi nam sprzęt od apple? – Nie wiem, dla mnie takie porównania mają mały sens bo jednak tu windows tam japkowysystem, zupełnie co innego i dla kogoś innego, jest podobny z wyglądu to wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PLUSY:
- skaner palca
- bardzo dobre wykonanie, prosty wygląd
- mały rozmiar i waga (jak na 15,6)
- czas pracy na akumulatorze

MINUSY:
- klawiatura (jak wyżej to tylko moje zdanie)
- brak 2k - choć nie jestem zwolennikiem, to bym go w nim wolał
- hałas, gdy laptop wskoczy na najwyższe obroty, to niestety nie jest zbyt cichy

Jeśli chodzi o akcesoria do laptopa to mogę polecić dwie rzeczy, Powerbank ZMI 20000 mAh i przejściówkę, obie rzeczy są oczywiście od Xiaomi.
Główną zaletą powerbanka są trzy porty wyjścia, dwa na zwykłe USB i jedno na USBC, które jest także portem do ładowania powerbanka, z tego portu także naładujemy laptopa.

LINKOWNIA:
Xiaomi Mi Notebook Pro i5-8250U 8/256 – z kuponem MIBOOKPRO za 829,99$ wysyłka z HK Priorityline (bezref)
Xiaomi Mi Notebook Pro i5-8250U 8/256 – z kuponem HNYWGB86 za 899,99$ (bezref) <– WYSYŁKA Z MAGAZYNU GW4 czyli z Polski
Xiaomi Mi Notebook Pro i7-8550U 8/256 – z kuponem MIBOOKI7 za 929,99$ wysyłka z HK Priorityline (bezref)

Xiaomi Mi Air 12 4/256 – za 559,97$ (bezref) <– WYSYŁKA Z MAGAZYNU GW4 czyli z Polski
Xiaomi Mi Air 13.3 nowszy 8/256 – z kuponem MIAIR13NEW za 749,99$ wysyłka z HK Priorityline (bezref)
Xiaomi Mi Air 13.3 nowszy 8/256 – z kuponem XIAOMIEU4 za 769,99$ (bezref) <– WYSYŁKA Z MAGAZYNU GW4 czyli z Polski
Xiaomi Mi Air 13.3 i7-8550U 8/256 – z kuponem GBTPC za 914,21$ wysyłka z CN Priorityline (bezref) <– nowość preorder

Xiaomi Mi A1 4/64 czarny – za 229,99$ (bezref) <– WYSYŁKA Z MAGAZYNU GW4 czyli z Polski
Xiaomi Mi6 6/64 – z kuponem MI6HKGB za 409,99$ wysyłka z HK Priorityline (bezref)
Xiaomi Mi Mix 2 6/64 – z kuponem mix2gbbl za 469,99$ (bezref) <– WYSYŁKA Z MAGAZYNU GW4 czyli z Polski

#promocje #xiaomi #gearbest #chinskiecuda #zakupyzchin #itemyzchin #kupony #laptopy #pcmasterrace
Dla zainteresowanych mój własny tag #andczejpoleca zapraszam do obserwowania lub czarnolistowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Andczej - Witam witam, dziś Xiaomi Mi Notebook Pro w wersji I5-8250U 8/256 #andczejpo...

źródło: comment_BZIaPuAqMTUIzBXjLdxMQzgUEPiYYCDr.jpg

Pobierz
  • 77
Wołam zainteresowanych (122) z listy Andczejpoleca
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @Andczej @SeaWeasel @chopocek @flemingos @razro @morq @Mnemonino @tomzaw83 @KR68-72 @slommy @ChineseMobilePhones @Midnight_MindDriver @DancingJelly @ftilop @em_em @vito_corleone @remek4x4 @Ari93 @KrakowiaczekMaly @wyjde_z_piwnicy @paweo @come_kom @Kubul @adrian_paz @KubsHD @Nivium @Seneszal @salvador5000 @lechuu @Padaka999 @mwtyczek @dzialo @kura @ptaaq @lukasz3k @9666 @kAdi @Cesarz_Polski @przemo007_ @ekans @piggy_ @matiwoj11 @
że laptop podobnie jak MiAir13 ładuje się bardzo szybko (‘od zera’ w 2h), dodatkowo mamy możliwość ładowania go z powerbanka – o tym niżej.


@Andczej: jak wygląda ładowanie z powerbanka? W sensie co trzeba zrobić by naładować powerbank z laptopa, a co by laptopa z powerbanka? Porty są jakoś dedykowane, w sensie z tego będzie się ładować, a tym będzie ładować akcesoria?
jak wygląda ładowanie z powerbanka?


@HetmanPolnyKoronny: podpinasz kablem USBC i ładujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sensie co trzeba zrobić by naładować powerbank z laptopa


tak nie próbowałem

Porty są jakoś dedykowane


pierwszy od góry port w laptopie jest do ładowania, w powerbanku ZMI ładujemy z portu USBC i dwa porty USB są dalej wolne, więc coś jeszcze możemy ładować
@Andczej: całkiem fajnie wygląda podświetlane LED.
Taśmy są na blacie czy pomiędzy blatem a ścianą?
Jakie tam są diody i ile na metr?
Nie rażą w oczy?
To jest sama listwa czy w jakimś profilu?
@Prozdrowotny przeczytam raz jeszcze uwaznie z rana, zastanawiam sie od jakiegos czasu nad nim, na kompie nie gram chyba ze photoshop, corel i pochodne mozna uznac za gry. Porownywalnie wiecej mocy do 13nastki? Mam wersje 8/5200u z ktorego korzysta niezona, dla mnie to tylko teren w razie W.
Porownywalnie wiecej mocy do 13nastki? Mam wersje 8/5200u.


@sorasill: dla zwykłego janusza komputerowca brak, ale przy PS i corelu to tak, trochę więcej mocy będzie, zwłaszcza że w i5-8250U masz już 4 rdzenie