Wpis z mikrobloga

@DanielAquarius:

Po pierwsze Niemcy mają u siebie Amerykanów, którzy hamują ich zapędy....

Te kilka baz? To tak jakby powiedzieć że kontyngent u nas by powstrzymał ruskich jakby zdecydowali nas zaatakować.

Po drugie nie mają tak potężnej armii, by sobie robić wojny. Francuzi by ich pozamiatali moment...

No całkiem identycznie było w 39 i 40. Na papierze armia francuska była mocniejsza od niemieckiej.

Po trzecie wojny im nie są absolutnie potrzebne, bo
Te granice były ustalone już dawno wcześniej - ten świstek niewiele w tym temacie zmienia.


@ediz4: Nie, traktaty podpisane z ówczesnym RFN i NRD nie dawały gwarancji, że granicę uznają zjednoczone Niemcy. A ten "świstek", który polecam poczytać, był jednocześnie wyrzeczeniem się z strony Niemiec jakichkolwiek przyszłych roszczeń terytorialnych. Serio, warto wiedzieć o czym się wypowiada.

http://treaties.fco.gov.uk/docs/fullnames/pdf/1991/TS0088%20(1991)%20CM-1756%201990%201%20OCT,%20NEW%20YORK%3B%20TREATY%20ON%20GERMANY%20DECLARATION%20SUSPENDING%20OPERATION%20OF%20QUADRIPARTITE%20RIGHTS%20&%20RESPONSIBILITIES.pdf
Nie, traktaty podpisane z ówczesnym RFN i NRD nie dawały gwarancji, że granicę uznają zjednoczone Niemcy. A ten "świstek", który polecam poczytać, był jednocześnie wyrzeczeniem się z strony Niemiec jakichkolwiek przyszłych roszczeń terytorialnych. Serio, warto wiedzieć o czym się wypowiada.


@wolodia: Ty tak na serio? Ty wierzysz że alianci by zezwolili na złamanie rozejmu z konferencji powojennych przez Niemcy? A to o przyszłych roszczeniach to już śmiech na sali. Takimi świstkami
Naiwny nie jestem, ale za to nie zatrzymałem się mentalnie w czasach Gomułki, dlatego patrzę na sąsiadów RP przez pryzmat wzajemnych stosunków, a nie podsycanej strachem propagandy.


@wolodia: Czyli naiwny jak dziecko wierzący że Rosja czy Niemcy nagle staną się naszymi dobrymi przyjaciółmi choć chcieli nas podbić od początku istnienia naszego państwa w jakiejkolwiek postaci.
Jak mówiłem że II RP do najazdu przez ruskich 17 września istniała tyle samo dni co III RP do wypadku w Smoleńsku, to gra liczb tak nie zachwycała. A zbieżność jest niesamowita, z uwględnieniem lat przestępnych
Ty wierzysz że alianci by zezwolili na złamanie rozejmu z konferencji powojennych przez Niemcy?


@ediz4: zastanawiałem się skąd cię znam, aż w końcu sobie przypomniałem: z historycznego pieprzenia. Wracając do meritum: o jakim złamaniu rozejmu mówisz? Żadne międzynarodowe konferencje nie ustalały granicy polsko-niemieckiej, a wielu polityków z zachodu i to niekoniecznie z Niemiec jeszcze lata po wojnie wspominało o możliwych rewizjach granic.
@adibor: Hmm. Skąd ja Cię mogę znać - chyba z tego samego.

Żadne międzynarodowe konferencje nie ustalały granicy polsko-niemieckiej, a wielu polityków z zachodu i to niekoniecznie z Niemiec jeszcze lata po wojnie wspominało o możliwych rewizjach granic....

No popatrz Pan - ciekawe. Ty chciałbyś aby politycy różnych frakcji nie mieli różnych żądań terytorialnych. Np. na Ukrainie znajdziesz ludzi co twierdzą że Przemyśl powinien należeć do Ukrainy. Teraz znajdź świstek który
W latach 80 byłem na wymianie szkolnej w Berlinie Wschodnim, na 2 tygodniowych koloniach. Na spotkaniu z niemieckimi enerdowskimi kolegami spytałem ich - czy byli w Berlinie Zachodnim. Odpowiedzieli mi, że nie byli i nie chcieliby być, bo w Berlinie Zachodnim są narkotyki i przestępstwa. Spoglądałem w stronę Berlina Zachodniego stojąc przed Bramą Brandenburską, za którą był już mur i marzyłem o cudownym Zachodzie.
Pobierz
źródło: comment_HWw6uPhDYgZvWdm74wPYsu4AX9QRPT09.jpg
@ediz4: uu kolega widzę edytował odpowiedź, jednak sam doszedł do wniosku, że opowiada swoje wizje, a nie fakty. To tak jeszcze douczę, że po Konferencji Jałtańskiej była jeszcze Konferencja Poczdamska, na której ustalono, że wschodnia część Niemiec znajdzie się pod tymczasową administracją polską do czasu traktatu pokojowego (którego nota bene chyba nigdy nie było). Kolega pewnie zatriumfuje, bo jednak ziemie przyznano Polsce. Tyle, że to zdanie zostało tak sformułowane, że można
@adibor: Co? Oj widzę urojenia się pojawiły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyne co mogłem edytować to literówkę.

Swoją drogą zabawna jest niekonsekwencja kolegi: raz mówi, że postanowienia rozejmu są nienaruszalne, a innym razem, że Niemcy mają papierki w dupie...

Jeśli jakiś kraj chce dokonać agresji to ma papierki w dupie - a nawet papierki podpisane przez USA są nic nie warte ( Ukraina i broń jądrowa). To