Wpis z mikrobloga

  • 635
Współczuję lekarzom, serio.

Dzisiaj poszłam do przychodni do lekarki, która jako jedyna zainteresowała się moimi problemami i próbuje dowieść przyczyny. Zleciła mi wiele badań, gdzie poprzednią lekarkę to musiałam prosić o skierowanie na gastroskopię, mimo że ewidentnie miałam problemy żołądkowe...

Dąże do tego, że ta pani doktor, do której byłam dziś umówiona to naprawdę super babka.

Miałam na 10:40, siadam, czekam. Dowiedziałam się, że jedna pani jest na 10:30.

Jest 10:36. I ta właśnie pani dyskutuje z drugą, starszą babką:
- ILE TO JUŻ CZASU MINEŁO??
- NO MÓWIŁA ŻE ZA PINĆ MINUT BEDZIE.
- AHA. MINEŁO DZIESIENĆ.

Więc ta pani krzyczy na całą (niewielką) przychodnię do babki w rejestracji:
- HALO PRZEPRASZAM!!!! JA NA 10:30 MAM!!
- Dobrze, proszę sekundkę poczekać, pani doktor kończy śniadanie i mówiła że już leci bo ma pacjentów.
- TO MOGŁA ZJEŚĆ O 7 W DOMU!!!

I tu przyłącza się starszy pan:
- PINĆ GODZIN PRACUJE I JESZCZE MA W TO WLICZONE ŚNIADANIE??? NO TO SUPER ROBOTA.

Ja #!$%@?ę. Że tym ludziom nie wstyd. Ja rozumiem że można się gdzieś spieszyć, ale żeby aferę kręcić i czepiać się kogoś, że jest tylko człowiekiem i musi coś zjeść...
Jak ja zjem coś o 7 to już o 9 jestem głodna, więc wcale się nie dziwię.

Wiem że pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, że pojawią się komentarze typu "No i dobrze mówio, w pracy jest!", ale każdy zasługuje na chwilę przerwy. Tym bardziej osoba, która ma dbać o nasze zdrowie.

#lekarze #nfz #medycyna #truestory #podludzie #zdrowie
  • 161
@adgebworthy to trochę inna sprawa, zresztą kierowcy czasem jedzą w trakcie jazdy.

@kiszczak owszem, szanuję. I myślę że nikt im nie zabrania iść coś zjeść. Mi kiedyś w robocie nie pozwolili iść na przerwę przez parę godzin, bo było dużo klientów. Prawie zemdlałam, więc sorry, ale może pani doktor też czuła się słabo.
@Kremufczyn ja też się spieszyłam na uczelnię ale sytuacje są różne i nie będę darła ryja na całą przychodnię...
@Sanski: Ja się nie zgodzę z Tobą, ale z innego powodu. Takie zachowania będą stale spotykane przez osoby takie jak Ty. Dopóki ludzie zaczną zwracać uwagę innym ludziom, że źle robią zamiast opisywać i wylewać swoje żale na ten temat na mirko. Niby Cię to razi ale nic z tym nie robisz. Oprócz gównoburzy.
Ja tam bym dziadków od razu sprowadził na ziemię, bo zawistnym ludziom szybko kończą się sensowne argumenty.
@Sanski: Jeszcze raz, bo zapomniałem czegoś dopisać a już edytować nie mogę.

Wiem że pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, że pojawią się komentarze typu "No i dobrze mówio, w pracy jest!", ale każdy zasługuje na chwilę przerwy. Tym bardziej osoba, która ma dbać o nasze zdrowie.


Niby tak ale nie do końca. Cieszę się, że ta pani należy do tej małej garstki lekarzy z powołania jednak (i tu
Godzina pracy to godzina pracy. Trzymajmy się tego, ale bądźmy konsekwentni. Będzie kolejka po wyznaczonych godzinach pracy, wychodzimy i elo.


@mlodysum: Jestem jak najbardziej za tym ale dodajmy do tego rejestracje wyłącznie telefoniczną. Lekarz przyjmuje do 15. Ja się rejestruje np na 11,30 to na tą godzinę przychodzę, zostaje obsłużony i wychodzę.
Nieraz mam tak, że muszę przyjść na 7 #!$%@? bo dziadki już okupują rejestrację i jestem ostatni w kolejce.