Wpis z mikrobloga

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Uderzyl-trzy-kobiety-wybil-szybe-w-samochodzie-Obywatelskie-zatrzymanie-w-Brzeznie-n120441.html

W sobotę wieczorem mieszkańcy ul. Pułaskiego zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku-Brzeźnie zatrzymali obywatela Ukrainy, który na ich oczach wybił szybę w zaparkowanym samochodzie i pobił trzy kobiety. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała agresywnego 28-latka. Mężczyzna przebywa w areszcie.


Czy minister Ziobro albo premier Morawiecki zabiorą głos w tej sprawie, podobnie jak przy rzekomym pobiciu tureckiej nastolatki oraz wypadku przy pracy młodej Ukrainki?

#ukraina #gdansk
  • 5
@madever: W sprawie wypadku sie wypowiadali? Podrzuć link , bo nie widziałem.

Ogólnie to słaby przykład wybrałeś, bo pobić Ukraińców było sporo i temat był wiele razy przemilczany przez najwyższe władze.
Dopiero zmieniło się to po zmianie rzadu i sprawie tej 14 latki z Turcji. Zapewne to chęc zmiany wizerunku po rekonstrukcji a może i obawa, że Erdogan coś krzyknie.
@madever: A czyli świeża wypowiedź. Ogólnie politycy, a Ziobro w szczególności się w tym lubuje usiłują wykorzystywać znane sprawy i interweniują tam gdzie jest wielkie zainteresowanie. Narodowośc nie miała tu znaczenia, bo on co jakiś czas sie podpina pod sprawy na których może sobie podbudować wizerunek.
@madever: @szurszur:
Z jednej strony cieszy postawa obywatelska a z drugiej dobija praca Policji z komisariatu w Nowym Porcie. Radiowozem to w 2 minuty dojadą z komisariatu, nawet z buta w 25 minut by tam doszli. Mieli nadzieje że ludziom nie będzie chciało się czekać i odpuszcza? Żeby 50 minut na przybycie policji czekać?
Nadkomisarz Marek Włodarczyk powinien po uszach za takich podwładnych dostać.
@madever: Komentarze pod artykułem wybitnie potwierdzają moją tezę, że po takich akcjach ilośc osób neutralnych wobec ukraińców, (których jest najwięcej) się kurczy. Innymi słowy: limit jeszcze w tym roku, a dalej kto wie? P.S fałsz i agresja wobec kobiet i dzieci to coś co te tępe śmierdziele wyssali z mlekiem matki Stepanii ciągnącej druty i ojca Romka który najpierw rozwiązywał z pomocą niemców kwestie białoruskie, następnie żydowskie a później Polskie. Oczywiście