Wpis z mikrobloga

Mircy,

Jak ja jestem zawiedziony tym naszym krajem, jak patrzę co tu się #!$%@? to naprawdę myślę o emigracja. To nie jest kraj dla normalnych ludzi, te złodzieje z PO, te przygłupy z PiS stworzyły z Polski podpaństwo. Jak tutaj może się komuś coś chcieć?
Kończysz jakieś normalne studia, idziesz do pracy i tyrasz żeby zarobić na wkład we własne M? W międzyczasie sam spłacasz komuś kredyt wynajmując mieszkanie. To jest model życia ludzi ambitnych, a Ci którym się nie chcę? W piździe to mają, bo zaraz wchodzi mieszkanie+. Próbowałem się dowiedzieć jak można uzyskać takie mieszkanie
- "Ile Pan z narzeczoną zarabiacie?"
- "W zależności od miesiąca (narzeczona ma różne premie) razem od 9000 - 10000 brutto"
- "Trzy razy za dużo, ewentualnie dzieci żeby zaniżyć średnią".

Rozumiecie - zarabiacie łącznie coś między 6500-7500zł, wydajecie 1600 na mieszkanie, 500 na uczelnie, średnio 100-200 na kursy i szkolenia, 600 opłaty (telefony, internet, luxmed jakiś wyższy pakiet, ubezpieczenia etc.), 500 na komunikacje, 1000-1500 na jedzenie i raz na jakiś czas wypadnie jakaś kwota na impreze rodzinną typu wesele, chciny, urodziny etc. I w efekcie jakiś wielkich kwot nie odkładamy ale to pozycjonuje nas w wieku 25 lat nie na żadnych beneficjentów tego systemu tylko na jego sponsorów.

Ustalone że na własne M państwo nie dołoży. Jakoś jeszcze to nie boli (chociaż gdybym był rok - dwa starszy to MDM bym sobie wziął), no ale zaraz ślub i myślisz w jakiejś części o dzieciach. I czytasz wpis jakiegoś mirka, który był się dowiadywać o żłobek że jak nie jesteś #!$%@? patusem to zapomnij.

Czyli Państwo bohatersko chcę poprawiać sytuacje demograficzną w taki sposób że jak #!$%@? jesteś tumanem po Z'cie, znalazłeś karynę i zaciążyła to - wszystko na Was czeka, jeśli jesteś człowiekiem, który coś od życia chcę, chcę zarabiać, płacić podatki - to taki #!$%@?, płać na nasz elektorat - na biednego nie trafiło. Obudzimy się #!$%@? za 20 lat w modelu 2+1 ludzi wykształconych (ewentualnie ogarniętych bo nie pozycjonuje ludzi wykształceniem) i 2+10 patologii, a wtedy to już będzie strach puszczać dziecko do publicznej szkoły.

Ja naprawdę nie miałbym żadnych pretensji do nikogo ale chciałbym jakiejś sprawiedliwości, skoro Państwo pobiera z naszych podatków przeszło połowe tego co wypracujemy to chciałbym nie martwić się o żłobek, lekarza (600 rocznie out na luxmed wyższy pakiet), przyzwoitą komunikacje itp.itd.

#przegryw #gorzkiezale #polityka
  • 129
  • Odpowiedz
@ravau: Państwo nie musi mi fundować mieszkania - sam sobie na nie zarobię. Grunt żeby nie marnowało pieniędzy z podatków na leniuchów, którzy oczekują, że wszystko dostaną w prezencie od zaradniejszej części społeczeństwa.

Nie rozumiem tych przytyków z drugiego akapitu, jest coś dziwnego w tym, że ludzie chcą mieć pieniądze i na podstawowe potrzeby, i na rozrywki i najlepiej coś jeszcze odłożyć?
  • Odpowiedz
To, że ktoś gorzej zarabia (albo wręcz żyje od wypłaty do wypłaty) nie znaczy, że zaradniejsi muszą dokładać się takim osobom na socjal czy mieszkanie.


@Snufkin_91: Jakby się tak zastanowić, to żyjemy w społeczeństwie, czyli grupie ludzi która umówiła się żyć razem. To w tej grupie silniejsi pomagają słabszym, bogatsi pomagają biedniejszym. Po to rozwijamy naszą cywilizację aby odejść od prawa dżungli. Dlatego jeśli ktoś się stara to uważam że warto i jemu pomóc żeby właśnie dążył do lepszego poziomu, dokładnie jak napisałeś:

"Sorki memorki, jesteś zdolny do pracy - staraj się dorównać tym, którzy mają lepiej"

Wtedy pomoc
  • Odpowiedz
Nie ma lekko, ale nawet jak zarabia się 20k to potem zostaje mało na koniec miesiąca. Niestety.

Każdy jest kowalem swojego losu, wiec op gdzieś musi poszukać oszczędności - nie ma nic za darmo, gdzieś ta kapusta musi się znaleźć jeśli chce kupić M.
  • Odpowiedz
@azurro: Z czytaniem u Ciebie słabo. Nie dać, tylko dostarczyć to za co się płaci albo nie zabierać.

A tak w ogóle - #!$%@?ć z kraju i dziwić się że ludzie nie chcą w nim zostać? To czemu nie budowałeś swojego majątku tutaj, tutaj nie płaciłeś podatków dla wielkiej dumnej polszy?

Jesteś świetnym potwierdzeniem mojego wpisu, tylko nie zauważyłeś tego bo z czytaniem na bakier u Ciebie.
  • Odpowiedz
@markkk92:
Nie wiem czy kolega zauważył, ale socjalizm tak działa w każdym cywilizowanym kraju. Na zachodzie to nawet ludzie dostają zasiłki, za które mogą przeżyć na lepszym poziomie niż my. Różnica tkwi w tym, na jakim poziomie są nasze gospodarki, my przecież dopiero awansowaliśmy na kraj rozwinięty.
Dlatego też pisanie, że Polska to, Polska tamto jest idiotyczne.
  • Odpowiedz
@bykubyk: Problem w tym, że słabiej zarabiającym można pomagać w postaci wędki (choćby niższe podatki), a nie ryby (w omawianym przykładzie mieszkania, na które bardziej zaradni muszą oszczędzać przez x lat lub wziąć kredyt). Politykom niestety łatwiej jest kupić podatną na populizm część społeczeństwa rybami, a i przekupywani wolą rybę od wędki, bo wędka wymaga włożenia wysiłku w osiągnięcie czegokolwiek.

Drugi problem jest w tym, że niestety niecałe 50 lat
  • Odpowiedz
@markkk92: Naprawdę chodzisz tak często do lekarza, że warto na to wydawać 600zł miesięcznego abonamentu? Za to pójdziesz prywatnie z 5 razy miesięcznie bez żadnych abonamentów. A do lekarza POZ na NFZ dostać się wcale nie jest trudno, więc możnaby tego użyć ewentualnie na specjalistów, ale chyba do takich nie chodzisz co tydzień.
  • Odpowiedz
@markkk92: Największy problem młodych ludzi? Zarabiasz za dużo żeby dostać, ale za mało żeby kupić.
Mieszkanie w Krakowie, 50m2 to koszt mniej więcej od 300 tysięcy złotych.
Chyba że jesteś patologią która robi dziecko za dzieckiem żeby był hajs to dostaniesz za darmo.
Ehh #!$%@?...
  • Odpowiedz
@markkk92: Jeszcze raz ci powtórze - wyjechałem, bo w Polsce nie było perspektyw, bo jest biednym, rozwijającym się krajem, tam zarobie szybciej i pomogę budować perspektywy. Skarb państwa to nie skarbonka i nigdzie nie działa tak, że jak płacisz to dostajesz z powrotem, sufit ci sie na łeb #!$%@?ł? W innym wpisie piszesz, że #!$%@? cie patologia ciągnąca zasiłki, w tym wpisie płaczesz, że nie chcą ci dać zasiłków. Czyli
  • Odpowiedz
@markkk92: Standard. Jesteś karany za to że ci się chce i potrafisz zakasać rękawy i #!$%@?ć. A patola po podstawówce dostaje najróżniejsze benefity przez co bieda jest wręcz przez państwo nagradzana i promowana.
  • Odpowiedz
@azurro: jako że #!$%@?łeś z kraju, zostawiając go na utrzymaniu reszcie społeczeństwa, to Twoje komentarze są bezczelne. Jeszcze dorobiłeś sobie to tego ideologie, która się tak kupy nie trzyma - wyjechałem, żeby wrócić i budować dobrobyt. What? Wyjechałeś żeby zarobić na mieszkanie, bo w Polsce nie miałeś na to opcji i obrażasz ludzi, którzy płacąc tutaj podatki i już budując ten "dobrobyt", a nie mają to tylko w planach.
  • Odpowiedz
@Janusz_Conway: Mam kuzynkę która jest samotną matką, ojciec dziecka nie żyje, więc alimentów brak. 0 zasiłków, w sumie nie wiem czy nawet te 500 dostaje, ale raczej nie. Pracuje jako nauczycielka plus dorabia korkami - to chyba nie jest super praca? Stać ją na zagraniczne wakacje raz do roku, w miare nowy samochód i fajnie wyposażone mieszkanie, za które spłaca niestety kredyt. Nie narzeka, proponowałem jej wyjazd do UK, mówi,
  • Odpowiedz
@markkk92: dokładnie takie same przemyślenia mam mirku. I #!$%@? stąd w marcu. Żeby było weselej - do Czech. Wydaje mi się czasem że Czesi przez ostatnie kilkanaście (jeśli nie dziesiąt albo i set) lat podejmowali decyzje dokładnie odwrotne do tych w naszym kraju i wychodzili na tym lepiej. Przez co teraz mają teraz:

-dobre prawo dające dostęp obywatelom do broni
-zlaicyzowane i racjonalne społeczeństwo
-co za tym idzie rozdział państwa od kościoła
-zdrowe podejście
  • Odpowiedz