Wpis z mikrobloga

Mircy,

Jak ja jestem zawiedziony tym naszym krajem, jak patrzę co tu się #!$%@? to naprawdę myślę o emigracja. To nie jest kraj dla normalnych ludzi, te złodzieje z PO, te przygłupy z PiS stworzyły z Polski podpaństwo. Jak tutaj może się komuś coś chcieć?
Kończysz jakieś normalne studia, idziesz do pracy i tyrasz żeby zarobić na wkład we własne M? W międzyczasie sam spłacasz komuś kredyt wynajmując mieszkanie. To jest model życia ludzi ambitnych, a Ci którym się nie chcę? W piździe to mają, bo zaraz wchodzi mieszkanie+. Próbowałem się dowiedzieć jak można uzyskać takie mieszkanie
- "Ile Pan z narzeczoną zarabiacie?"
- "W zależności od miesiąca (narzeczona ma różne premie) razem od 9000 - 10000 brutto"
- "Trzy razy za dużo, ewentualnie dzieci żeby zaniżyć średnią".

Rozumiecie - zarabiacie łącznie coś między 6500-7500zł, wydajecie 1600 na mieszkanie, 500 na uczelnie, średnio 100-200 na kursy i szkolenia, 600 opłaty (telefony, internet, luxmed jakiś wyższy pakiet, ubezpieczenia etc.), 500 na komunikacje, 1000-1500 na jedzenie i raz na jakiś czas wypadnie jakaś kwota na impreze rodzinną typu wesele, chciny, urodziny etc. I w efekcie jakiś wielkich kwot nie odkładamy ale to pozycjonuje nas w wieku 25 lat nie na żadnych beneficjentów tego systemu tylko na jego sponsorów.

Ustalone że na własne M państwo nie dołoży. Jakoś jeszcze to nie boli (chociaż gdybym był rok - dwa starszy to MDM bym sobie wziął), no ale zaraz ślub i myślisz w jakiejś części o dzieciach. I czytasz wpis jakiegoś mirka, który był się dowiadywać o żłobek że jak nie jesteś #!$%@? patusem to zapomnij.

Czyli Państwo bohatersko chcę poprawiać sytuacje demograficzną w taki sposób że jak #!$%@? jesteś tumanem po Z'cie, znalazłeś karynę i zaciążyła to - wszystko na Was czeka, jeśli jesteś człowiekiem, który coś od życia chcę, chcę zarabiać, płacić podatki - to taki #!$%@?, płać na nasz elektorat - na biednego nie trafiło. Obudzimy się #!$%@? za 20 lat w modelu 2+1 ludzi wykształconych (ewentualnie ogarniętych bo nie pozycjonuje ludzi wykształceniem) i 2+10 patologii, a wtedy to już będzie strach puszczać dziecko do publicznej szkoły.

Ja naprawdę nie miałbym żadnych pretensji do nikogo ale chciałbym jakiejś sprawiedliwości, skoro Państwo pobiera z naszych podatków przeszło połowe tego co wypracujemy to chciałbym nie martwić się o żłobek, lekarza (600 rocznie out na luxmed wyższy pakiet), przyzwoitą komunikacje itp.itd.

#przegryw #gorzkiezale #polityka
  • 129
@markkk92: "gdybym byl chociaz chamem z ceglowka ktos by sie ze mna liczyl" deal with it. To nie wina po i pis tylko 200 lat bycia na peryferiach cywilizacji. To nie jest tak ze mieszkanie na wlasnosc i stabilizacja ci sie nalezy. To nie jest w niczyim interesie- nawet Twoim bo nie masz bodzca do walki o wiecej. A patusy? Ktos madrze przeliczyl ze zamiast wydawac gore hajsu na tlumienie zamieszek
@markkk92: Spora część Polaków to zwykły roszczeniowy motłoch bez podstawowej wiedzy o polityce, ekonomii itd., za to z robaczaną mentalnością 'mnie się należy, a jak ktoś ma lepiej/więcej to pewnie ukradł złodziej jeden'. Niestety obecne pokolenia Januszy, których młodość przypadła na czasy Gierka czy Jaruzelskiego, wychowały i wychowują kolejnych Sebków z identyczną mentalnością (albo i gorszą, bo uzależnieni są od różnorakich zasiłków i 500+), ci z kolei już płodzą kolejne pokolenie
@markkk92: a weź dodaj te twoje wydatki które wypisałem, odejmij od kwoty zarobków miesięcznych, bo mi tak na szybko bez kalkulatora to wychodzi 1500-2700 że ci zostaje na miesiąc. xD

Odłożyć to możesz razy 10msc i już masz 25000pln. Wiesz, że większość osób zarabia ciutke mniej, naprzykad 2500+2500netto i też się nie łapią na żaden program rządowy, a z wypłaty to im nie zostaje jak tobie 1,5-2,7k tylko 200-500zl na sytuację
@ravau: tyle mi nie zostaje bo to wyliczenie na szybko nie uwzględnia rozrywki, jakichś wypadów etc. Ale oczywiście że inni mogą mieć gorzej. Ale sedno mojego wpisu jest takie: Państwo nie potrafiąc wypełnić swoich podstawowych funkcji, bierze się za programy skierowane do osób, które nie partycypują w kosztach Państwa. Co będzie skutkowało znacznym pogarszaniem usług, które Państwo powinno pełnić w tym modelu w którym uzurpuje sobie prawo do przeszło 50% wartości
@ravau: @markkk92: To, że ktoś gorzej zarabia (albo wręcz żyje od wypłaty do wypłaty) nie znaczy, że zaradniejsi muszą dokładać się takim osobom na socjal czy mieszkanie. Sorki memorki, jesteś zdolny do pracy - staraj się dorównać tym, którzy mają lepiej; nie chce ci się pracować - żryj gruz; nie jesteś zdolny do pracy - wtedy reszta społeczeństwa może się zrzucać na socjal (bo choroba czy wypadek może spotkać każdego
@markkk92: @Snufkin_91: to co wy chcielibyście zarabiać po 5k brutto i żeby to wam domy i mieszkania państwo fundowało? Bo tym tokiem myślenia, to staraj się, żeby więcej zarabiać, żeby dorównać tym którzy nawet nie patrzą na socjal, czy jakieś programy pomocy, zrób wszystko żeby mieć drugie tyle na miesiąc co masz teraz, no i tą kwotę odkładaj, rok minie i będziesz miał dużo oszczędności, trzeba tylko chcieć. ( ͡