Wpis z mikrobloga

@Magadanka: @Alex_mski:

ja pierdziele, ile ja w podstawówce spedziłam czasu nad tym, żeby nauczyć się tak pisać małe s to wy nawet nie XD co się #!$%@?łam wtedy to moje... w sumie potem mi nawet to wychodziło, ale wolę tą zakręconą eskę, chyba mam uraz( ͡° ͜ʖ ͡°)


Uczenie takiego "s" oraz "p" i "b" z niedomkniętym brzuchem to jakaś pomyłka. Moja rodzicielka strasznie się zdziwiła
@Alex_mski: ja wszystkie litery piszę jak uczyli, chyba że w kontekście matematyki, to nie. Muszę przyznać, że moje pismo jest mega #!$%@? i to tak naprawdę. Podejrzewam, że ta technika jest dobra, jak ktoś dużo pisze, ale jest to trudne w opanowaniu i jak ktoś pisze tylko w szkole to wychodzi co wychodzi.
Ja już zapomniałem, że takie małe 's' w ogóle istnieje.
Jak zaczeliscie pisać o niedomknietych 'p' i 'b' to w ogóle nie wiedziałem o czym mówicie xD w sumie z 'b'dalej nie wiem. Przecież to by jak 'h' wyglądało
A wiadomo czemu niby?


@kamilosxd678: A wiadomo. MEN z 8 lat temu stwierdził, że to było bez sensu żeby w przedszkolu uczyć się tego samego co w szkole, wszak nie każde dziecko do przedszkola uczęszcza.

Zatem przedszkola dostały zakaz uczenia pisania/czytania i miały jedynie przygotowywać dzieci do takich zajęć a skupiać się na malowaniu/rysowaniu/uczeniu się wierszy/śpiewaniu. Zaś nauka czytania i pisania jest wyłącznie w kompetencjach szkół podstawowych.

Ale przy wejściu w