Wpis z mikrobloga

@cevilo: To uczucie gdy jestem Rolexowym znawcą ze sporą kolekcją, i zostaję nazwany zegarkowym januszem XD Dobre kopie to nie powód by skreślać każdy możliwy zegarek na zdjęciu przez pryzmat tego że Cię nie stać
  • Odpowiedz
@cevilo: Czyli na żywo też każdy woła do Ciebie "OO aliexpress"? W koncu istnieją dobre podróbki, więc tym tokiem myślenia każdy zegarek to dobra podróbka. Łapiesz? Nie ma się do czego przyczepić na tym zdjęciu i tyle (prócz tego, że to fotka z neta)
  • Odpowiedz
@niedlapsa: Nie, nie mówię nikomu ile kosztował, bo wielu ludzi by tego nie zrozumiało, uważałoby to za postradanie rozumu itd. Ba, w towarzystwie gdzie ktoś ma pojęcie o zegarkach, celowo go zakrywam, albo nie biorę, bo zegarek dość charakterystyczny od razu byłby poznany. Kupiłem go dla siebie, nie dla innych, nie chcę nim wzbudzać niczyjej sensacji, zazdrości, ma dawać satysfakcję mnie.
  • Odpowiedz
@niedlapsa: No właśnie, okoliczności. Zdjęcie z banku zdjęć, a więc jest wielce prawdopodobne że chiński szajs. Jeśli miałbyś jakiekolwiek pojęcie o zegarkach, to nie opierałbyś przekonania o autentyczności zegarka na podstawie podobieństwa wizualnego i to jeszcze na średniej jakości zdjęciu.
Tak, podróbki obecnie są identyczne jak oryginały, wizualnie. Nie do poznania na zdjęciu.
  • Odpowiedz
Jeśli miałbyś jakiekolwiek pojęcie o zegarkach, to nie opierałbyś przekonania o autentyczności zegarka na podstawie podobieństwa wizualnego i to jeszcze na średniej jakości zdjęciu.


@cevilo: No ręce opadają. Nie można popadać w skrajność, by skreślać każdy zegarek bez żadnego argumentu. Nie widzę sensu w dalszej konwersacji
  • Odpowiedz
@niedlapsa: No mnie ręce opadły, gdy wkleiłeś zdjęcie oryginalnego i zapytałeś co się nie zgadza, tak jakbyś rozumował, że skoro są identyczne wizualnie i to tylko z jednej strony to musi być oryginał. Inaczej bym cię potraktował, gdybyś po prostu zapytał co się nie zgadza, dlaczego tak uważam, itd, a ty argumentowałeś zdjęciem oryginalnego i podobieństwem wizualnym.
  • Odpowiedz
gdybyś po prostu zapytał co się nie zgadza, dlaczego tak uważam


@cevilo: Przecież zapytałem co się nie zgadza, i zamiast argumentu zostałem nazwany januszem-idiotą który nie zna się na zegarkach XDD
  • Odpowiedz
@tough: Nie zrozumiałeś chyba za bardzo sensu logicznego tej dyskusji.
Ten Rolex za 120 zł był pewną prowokacją intelektualną na argumenty jakiegoś idioty, który oryginalność próbował stwierdzać, bo wizualnie, z jednej strony się zgadza.
  • Odpowiedz
Nie zrozumiałeś chyba za bardzo sensu logicznego tej dyskusji.


@cevilo: Zrozumiałem i tu nie ma sensu ;)

Tak, uczepiłem się tego, bo ośmieszyłeś się wklejając zdjęcie oryginału i szukając różnic
  • Odpowiedz
Ten Rolex za 120 zł był pewną prowokacją intelektualną na argumenty jakiegoś idioty, który oryginalność próbował stwierdzać, bo wizualnie, z jednej strony się zgadza.


@cevilo: Miałoby to sens jakby była to podróbka 1:1, a nie jakiś szajs w którym nic się nie zgadza.
  • Odpowiedz