Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam książki, która opisuje problem dzisiejszego konsumpcjonizmu i pozwala ludziom przypomnieć co jest w życiu istotne. Mam znajomego, który przesadnie skupia się na dobrach materialnych/perfekcji/pedantyźmie. Chciałbym mu przekazać chytrze prezent w postaci książki, która być może do niego trafi i zacznie gdzieś podróżować, odkrywać nowe hobby a nie tylko codziennie sprzątać i czekać na wydanie nowego iPhone'a. Fajny ziom ale musi trochę wyluzować. #ksiazka #czytamy #pytanie #kiciochpyta
  • 7
@DawPi: Nie mieszkam w lepiance ale zawsze szukam kompromisów. Również uważam, że co za dużo to nie zdrowo.

@fegwegw: Przecież nie chcę nikomu narzucać i zmuszać do swojego stylu życia tylko przedstawić inny model.
@currywurst:

> problem dzisiejszego konsumpcjonizmu

> przypomnieć co jest w życiu istotne

> przesadnie skupia się na dobrach materialnych/perfekcji/pedantyźmie

> odkrywać nowe hobby a nie tylko codziennie sprzątać i czekać na wydanie nowego iPhone'a

> musi trochę wyluzować


Nie, nie chcesz mu przedstawić innego modelu, Ty twierdzisz, że jego jest #!$%@?.
@fegwegw: Swoje zdanie muszę mieć, żeby chociaż zajawić w czym problem i zapytać jakiej książki szukać.
Jestem świadkiem tego, jak mój znajomy popada w paranoję, zakupoholizm, skrajny pedantyzm. Nie będę za wszelką cenę z tym walczyć ale mogę spróbować mu pomóc.

Zdaję sobie sprawę, że może "on tak chce" ale równie dobrze można by olać znajomych którzy piją w nadmiarze i jakoś chęć pomocy w tym temacie nie spotyka się ze