Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to jak internet opanował całe życie i teraz jest odpowiedzią na wszystko.
Chcesz posłuchać muzyki? YouTube/Spotify/Tidal Chcesz ogladnąć film? CDA/Netflix/co tam jeszcze jest. Poczytać książkę? Chomikuj czy księgarnie internetowe. Wiadomości? Multum portali informacyjnych (w tym wykop). Nie można już skontaktować się z niektórymi osobami inaczej niż przez #!$%@? messengera który wymaga posiadania smartfona (nie mówiąc już o tym że jak masz zwykły telefon to jesteś kosmitą bo wielki świecący prostokąt jest już chyba tak niezbędny jak buty czy majtki).
Są ludzie z którymi nie da się pogadać normalnie bo muszą być podłączeni do internetowej kroplówki cały czas i co 5 minut wgapiają się w smartfona czy 500 znajomych nie wrzuciło kolejnego selfie czy śmiesznego obrazka.
To jest jakaś choroba czy coś? Dzisiaj nawet laski częściej podają profil na facegównie niż normalny numer telefonu.
Jeszcze dojdzie do tego że dzieciom będą zakładać profile na tym ścierwie od razu po urodzeniu.

Mnie to teoretycznie nie powinno nic obchodzić ale to utrudnia normalną komunikację z ludźmi i powoduje że zamiast robić coś to człowiek przychodzi do domu i ślęczy przed ekranem komputera, przedtem spędzając godziny nad ekranem smartfona. Dlatego pomyślałem żeby #!$%@?ć wszystkie newsy, imigrantów, rząd czy inne pierdoły które NIC nie wnoszą do mojego życia, włączać komputer tylko wtedy kiedy mi jest potrzebny, zamiast siedzieć nad ekranem poczytać książkę, posłuchać muzyki, iść porobić zdjęcia... Cokolwiek jest lepsze niż siedzenie i marnowanie czasu na te bzdury. Nie korzystać z internetu poza komputerem i nie więcej niz jest mi potrzebne.

Niby jestem z młodego pokolenia ale przeraża mnie że internet, twarzoksiążka i memy są wszędzie i jeszcze się rozpychają. Taka refleksja z mojej strony.

#zalesie #internet #komputery #smartfon #technologia #technologie #zycie #facebook #youtube #spotify #netflix
  • 61
  • Odpowiedz
@BLiNDEAD: najgorzej jak chcesz wyjsc zdomu pochodzic popatrzec na przyrode i w sumie to niedaleko bo trzeba tylko wejsc po schodach na gore i mozesz juz wyjsc, ale patrzysz taka strona jest maps.com sie nazywa i wchodzisz tam i patrzysz a ty mozesz wyjsc ludzikiem na zewnatrz i zazwyczaj ładne zdjęcia robią bo w ładną pogodę więc zawsze masz ładną pogodę i fajnie tak się chodzi. Możesz też kupić google
  • Odpowiedz
@BLiNDEAD
Dokładnie, 100% racji, wreszcie ktoś to powiedział:

Chcesz posłuchać muzyki?

Ostatnio poszedłem na koncert, to mnie #!$%@?, żebym se posłuchał live na YouTube, a nie na miejscu. Kupiłem płytę CD, a tam nie było płyty tylko kupon do tidala.
  • Odpowiedz
@BLiNDEAD: xD
jestes niewolnikiem systemu, tracisz czas na wypoku, a czytanie ksiazek o wiedzminie nie jest lepszym zajeciem niz przegladanie zdjec na facebooku

jazdy robi co chce, nie win za to technologii, jesli to widzisz to super, po prostu przestan z nich korzystac kiedy nie potrzebujesz, przesztan martwic sie polityka i nie ogladaj wiadomosci, gdzie podaje sie tylko zle newsy zebys musial zyc w strachu i doceniac gowno ktore masz
  • Odpowiedz
@BLiNDEAD: kolejny który uważa, że czytanie książek to nie wiadomo jakie elitarne zajęcie. Zrozumcie wkońcu że nie jest to coś wyjątkowego. Ot zwykłe zajęcie jak każde inne.
  • Odpowiedz
  • 1
@BLiNDEAD polecam nie posiadanie kija w dupie i korzystanie z tych rzeczy tylko wtedy kiedy tego chcesz. Muzyki słucham i na winylach i na cd i streamuję, żaden problem. Tak samo z filmami i książkami, nikt nie pali papierowych.
  • Odpowiedz
@BLiNDEAD też miałem w szkole taką koleżankę. Hurr durr komputery wszelkie zło. Teraz pracuje na jakimś bazarze jako sprzedawczyni, nigdzie indziej jej nie chcą zatrudnić bo nie umie w komputery
  • Odpowiedz
@BLiNDEAD: Kurde świat się zmienia. Kiedyś pewnie to samo mówili o innych rzeczach, nie wiem samochodzie, radio. Zresztą nikt nie zabrania kupowania książek, gazet, chodzenia do kina, spotkań ze znajomymi (jak masz takich, to już twój problem) czy zadzwonienia do kogos (raczej prawie każdy ma numer telefonu, nawet w swoim smartfonie). Przesadzasz według mnie.
  • Odpowiedz