Wpis z mikrobloga

Mam ponad 20-letni samochód którego chce się pozbyć. Wartości prawie żadnej nie ma, wiele rzeczy w nim nie działa jak powinno, choć sama praca silnika i zawieszenie jest ok. Badania diagnostyczne przechodzi(ł).
Raczej nie uda mi się go sprzedać osobie prywatnej do dalszego użytku.

Wymyśliłem że zadzwonię do firmy skupującej samochody.
Jednak podejrzane jest to że tak chętnie "skupują każde auto w każdym stanie technicznym".
Na co się przygotować robiąc interesy z takimi firmami?

#samochody #motoryzacja i trochę #ubezpieczenia (pozdrawiam Cię fromasz56 ;) )
Pobierz tomy86 - Mam ponad 20-letni samochód którego chce się pozbyć. Wartości prawie żadnej ...
źródło: comment_ogByI0qhZDY8GTcxSiZg7ZHwAdZy7uzd.jpg
  • 39
@bigger
@robertx
Mam taką samą sytuację. Do 10 chce sprzedać swoje auto bo rata ubezpieczenia się zbliża. Dzisiaj chciałem po skupach pojeździć. Alfa Romeo 156 2001 1.9 JTD. Przerysowany bok lekko i pognita trochę. Dużo pierdół do zrobienia. Bananowe skóry w fajnym stanie. Dostanę chociaż z 1000 ?
@bigger Jeździ. Wiem że na części bym więcej siana dostał ale nie mam czasu i miejsca na takie coś. Z Gdyni jestem. Ostatnio mnie wkurzyła jak wycieraczki spaliłem w zimę i nie miałem jak z roboty wrócić. Do tej pory jeżdżę bez wycieraczek xd
@levusek1992: Gowno. Napisz tak (jesli to oczywiscie prawda)

Sprawne. Jezdzi, skreca , hamuje.
Silnik, skrzynia zawieszenie OK.

OC do XXX
Przeglad do YYY

Do poprawek. Wiecej informacji udziele telefonicznie
NIE interesuje mnie zamiana.

Daj znac jak poszlo. Jak wystawisz ja za 1500 to sie nie ogonisz.
@bigger: To ja też zapytam, jeśli mogę. Polo classic '97 1.4 benzyna + gaz, OC ważne prawie rok, przegląd w trakcie poprawek. Trochę gnije. Też do 1500 na olx? Na złomie to wiem :)
@bigger Dzięki wielkie za pomoc! Jeszcze jedno pytanie techniczne. Jeżeli sprzedam dzisiaj albo jutro auto a kolejna rate ubezpieczenia muszę zapłacić 10 stycznia to co najlepiej zrobić? Wypowiedzieć ubezpieczenie? Jak to działa? Czy zapłacić ratę i mieć z głowy? Prawie 300 zł
@tomy86: ja sprzedałem tak 16-letnią corsę z urwanym zawieszeniem. Auto ściągało w bok i stukało przy prędkości powyżej 80 km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet się nie interesowałem co się zepsuło, tylko kupiłem nowy, i tak miałem uzbierane.
A po corsę - gość przyjechał, dał 900 zł i odjechał złomem. Założę się że włożył w niego 500-1000 zł i sprzedał za 2500 zł :D
Więc nie oczekuj