Wpis z mikrobloga

Jednym z moich punkcików na nowy rok jest nauka pixelartu, więc w końcu zasiadłam i o to moje, tak bardzo niedoskonałe, pierwsze dziecko ^__^
Masa błędów, ale nie pamiętam kiedy ostatnio tak wiele się nauczyłam - choćby wiem jaki system robienia (i w jakich programach) jest dla mnie najlepszy i najwygodniejszy. Błędów nie poprawiałam (ech, Wenus...), bo myślałam, że wywalę laptopa przez okno robiąc to wszystko w asepritcie, o nie nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przynajmniej będę widzieć progres prac, idę robić następne, polecam bardzo pikselki bo wciąga i działa jak kolorowanki dla dorosłych ^
__^

#tworczoscwlasna #pixelart #grafika #lunariart
lunaria - Jednym z moich punkcików na nowy rok jest nauka pixelartu, więc w końcu zas...

źródło: comment_ko3RJODvK4gRIZIzWYwi7BMcqj19h0cU.gif

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Jablkoskoczek: ej, dzięki! znowu w tym wątku czegoś nowego się dowiedziałam! :D nie, raczej chciałam zrobić hologram i stwierdziłam że a'la muzeum byłoby spoko - potem miałam rozkminę czy ludzie w przyszłości chcieliby odtworzyć Wenus w całości skoro to holo czy zostawiliby ją bez, skoro nie wiemy jak wyglądały/co w nich miała. I dzięki za dark soulsy, świetnie to wygląda, aż zapiszę dla cienia, odblasków i genialnego ognia, będzie co
  • Odpowiedz
  • 0
@lunaria ładne, ale dziwi mnie takie wyróżnianie pixelartu. To po prostu zwykłe grafiki tylko w niższej rozdzielczości (lub udające niższą rozdzielczość). Robi się je chyba w normalnych programach, rysowanie jak rysowanie xd
  • Odpowiedz
@vind: a) sentyment b) nie zauważyłam wyróżniania pixelartu oprócz od paru lat (choć już ta moda chyba przemija, nie wiem, niech mnie ktoś poprawi) wysypu indyków w tym stylu, raczej wydaje mi się, że falowo przychodzą różne mody - dla mnie większym wysypem było dotowanie, a to przecież też wcześniej było zwane jako pointylizm. No tak, to zwykłe grafiki :) akurat w nim spodobało mi się że będę musiała się
  • Odpowiedz
@anonimek123456: why not both ¯\(ツ)_/¯ wektory mam na co dzień, człowiek musi się czegoś nowego uczyc ^^

@Let_Me_2_Be: eeeee, yyyy, eeee - hm. Nie mam pojęcia, wyżej u góry w komentarzu dokładnie rozpisałam jakie problemy napotkałam. Dwa dni, a w nich stanowczo za długa (jak zwykle) rozkmina na jakie kolory mam ochotę. Plus ja lubię sobie 9834792347892347 razy coś przestawiać jak robię coś dla siebie -
  • Odpowiedz
@xyz23: Aaaaa. Nie no jak z animką to odpada. To wtedy kłania się Flash, ale kto by dzisiaj już tego gówna tykał.

@lunaria: No ku..wa mówiłem że gridem w illustratorze XD Ale to fajna opcja, bo będzie jakaś możliwość skalowania jeszcze na przyszłość, gdyby coś kiedyś.
  • Odpowiedz
@xyz23: dokładnie, przynajmniej mi się tak najwygodniej robi jak robiłam jakieś normlane rzeczy. Przeczytałam o tym pixelarcie i że polecają tego aseprita i o nie nie, do animacji to jest jest jak utrudniać sobie życie razy milion (°°
  • Odpowiedz
@anonimek123456: A ewentualnie, to można zawsze eksportować z AI pojedyncze elementy, albo warstwy, wrzucić je do AE i tam zanimować jakiś ruch konkretnych elementów (np. pomiędzy innymi warstwami). I nawet się wrzucą jako wektory do AE, nie będzie problemu ze skalowaniem.
  • Odpowiedz