Wpis z mikrobloga

Jednym z moich punkcików na nowy rok jest nauka pixelartu, więc w końcu zasiadłam i o to moje, tak bardzo niedoskonałe, pierwsze dziecko ^__^
Masa błędów, ale nie pamiętam kiedy ostatnio tak wiele się nauczyłam - choćby wiem jaki system robienia (i w jakich programach) jest dla mnie najlepszy i najwygodniejszy. Błędów nie poprawiałam (ech, Wenus...), bo myślałam, że wywalę laptopa przez okno robiąc to wszystko w asepritcie, o nie nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przynajmniej będę widzieć progres prac, idę robić następne, polecam bardzo pikselki bo wciąga i działa jak kolorowanki dla dorosłych ^
__^

#tworczoscwlasna #pixelart #grafika #lunariart
lunaria - Jednym z moich punkcików na nowy rok jest nauka pixelartu, więc w końcu zas...

źródło: comment_ko3RJODvK4gRIZIzWYwi7BMcqj19h0cU.gif

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@lunaria: bardzo fajne, propsuję. Sam kiedyś chciałem się w to pobawić.

Ile zajęła Ci nauka? Masz jakieś zdolności rysunkowo-plastyczne, rozwijane amatorsko bądź profesjonalnie w szkołach/kursach?
  • Odpowiedz
@p0lybius: to? dwa DŁUGIE (bo wciąga i czas ci leci, że nagle z szokiem odkrywasz która jest godzina) ( ͡° ͜ʖ ͡°) wieczory, gdzie mnóstwo czasu zmarnowałam na rozkminy jak coś zrobić, guglowaniu dlaczego przy zapisie .gif robi mi się dyskoteka z tła, wyrwaniu sobie włosów jak nie mogłam znaleźć opcji edycji całej warstwy jak już porobiłam z 60 klatek i dlatego zostawiłam błędy, strasznie dużo cackania
  • Odpowiedz
@a_b_m: nie jestem dobrą osobą by zadawać takie pytanie XD ale mogę ci odpowiedzieć, że teraz wypróbuję kombinacje aseprite + photoshop dla poszczególnych elementów, na pewno bardziej rozbudowanych scenek nie będę animować w asepricie. Jego zaletą i wadą jest prostota :)
  • Odpowiedz
Teraz zobaczyłam na komorce kompletnie inne kolory miasta, o wiele bardziej nasycone, niepasujące (°°
  • Odpowiedz
ojej, dziękuję wszystkim bardzo *rumieni się* ^__^

@GreyMatterX: to tylko tak wygląda, akurat przy innych rodzajach grafiki jest więcej "dziabdziania". I tak, normalnie w życiu rysuję, ale pixelartu nie próbowałam wcześniej :)

@MPTW: w sumie jak zawsze - oglądam mnóstwo prac, które mi się podobają. Co do zasad jakichś pixelartu to nie mam pojęcia ¯\
(ツ)_/¯ oprócz paru tych jak "3 - 4 - 5", a błędy widzę bo
  • Odpowiedz
@almet73: okej, z tego co czytam to otwierasz mi jakiś nowy świat, tylko mogłbyś podać mi jakiegos linka z szerszą bazą? wlazłam na wiki, potem na różne strony i cudownie cofnęłam się w czasie, ale, niestety, dużo stron jest pozamykanych :<
  • Odpowiedz