Wpis z mikrobloga

Jak szukać najwygodniejszego moto dla osoby poniżej 170cm? Istnieje jakaś strona, na której można wyszukiwać po wysokości siedzenia?
Na razie wypisuję sobie modele, które mi się podobają i dopiero wtedy sprawdzam wysokość, zwykle jest blisko 800 mm czyli trochę za wysoko. Macie jakąś radę, czy po prostu muszę przez następne kilka miesięcy na piechotę testować różne modele?
Wybieram się w dłuższą podróż w wakacje i potrzebuję do tej pory znaleźć jak najwygodniejszą maszynę.


#motocykle
madAlice - Jak szukać najwygodniejszego moto dla osoby poniżej 170cm? Istnieje jakaś ...

źródło: comment_IrY9TuGBvPfvZvXX5tR4GrO1deXEJPs7.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@madAlice: fzs600 był moim pierwszym moto, więc nie ma co się bać mocy, a szybko zaczyna jej brakować ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie wiem jak pozostałe ale fzs do 6500obr/min był spokojny, z lekka mułowaty - wyżej to inna bajka.
Pierwszy sezon starałem się nie przekraczać tej magicznej granicy.
CB600F to też fajny sprzęt, pytanie czy nie ma kości w zawieszeniu, można łatwo obniżyć kilka cm
  • Odpowiedz
@Kubot: niestety w mojej szkole jej nie mają, ale niedługo zawitam na jakąś giełdę, to może dadzą się nawet przejechać po terenie (¬◡¬)
@kesnall: kolejny, który mi umknął, a jest najlżejszy ze wszystkich w moim zestawieniu, dzięki! Poza masą ma też inne pożyteczne parametry, trzeba będzie się nad nim porządnie zastanowić, jak będę miała poważne problemy z podniesieniem tych większych. Warunek będę miała pewnie tylko taki, żeby siedzenie
madAlice - @Kubot: niestety w mojej szkole jej nie mają, ale niedługo zawitam na jaką...

źródło: comment_KqukyRSxGyKoaEsJB6PH5ZrGtJPwzFnA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@madAlice mając 170cm wzrostu, możesz jeździć komfortowo na wszystkim poza enduro/adventure - po prostu nie zawsze dotkniesz obiema piętami ziemii i co? I nic, bo to do niczego niepotrzebne.
  • Odpowiedz
@noriad ta strona trochę kłamie, np. na CRF250L siedziałem z piętami na ziemii, a wg. tej strony musiałbym stać na palcach, bo nie biorą pod uwagę ugięcia zawieszenia i szerokości kanapy.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: toż to właśnie napisałem :P Ale można przyjąć że plus-minus jest tak jak na stronie :) A to już dużo daje bo zawsze można te motocykle dużo za duże wyeliminować z puli :)
  • Odpowiedz
Ja mam ER-5 i 191cm to nie pomogę w wyborze


@KurzeJajko: to jeden z tych, nad którymi się zastanawiam. Z takim wzrostem mi tu coś nie pasuje, masz podwyższane siedzenie?
Co do CBF600 - masa z płynami to 214 i duża moc, dla mnie całkiem odpada.
@noriad: nadal lepiej przymierzyć się z motocyklem, nie każdy ma taką samą budowę ciała, chyba od tego jest ten parametr, który pomyiłam
  • Odpowiedz
@madAlice inseam tak mocno z grubsza odpowiada długości nogawki w spodniach. Bardzo z grubsza. Tak czy owak, jak już pisałem, nie wiem, po cholerę panikujesz o tej wysokości siodła, skoro przy 168cm wzrostu tylko enduraki i adventure/pseudoadwenczur będą dla ciebie za wysokie. Zamiast o tym myśleć, skup się na pozostałych cechach maszyny - skoro nie myślisz o Afrika Twin czy XT660R, to zapewniam, że jak nie masz wyraźnie krótkich nóg, to
  • Odpowiedz
@KurzeJajko: (¬_¬) W takim razie może akurat mi podpasuje wysokością. Wg specyfikacji siedzenie ma 780mm wysokości, więc jedno z niższych w moim zestawieniu, tylko wydaje mi się, że może być jeszcze trochę ciężki dla mnie. Z wyglądu bardzo mi się podoba, muszę koniecznie sprawdzić, czy uda mi się go podnieść z jakiejś gleby.

@Pantokrator: może do końca piętami faktycznie niepotrzebne do codziennej jazdy, ale jeśli masa motocykla jest
  • Odpowiedz
@madAlice sam też tak myślałem i co się okazało? 0 problemów z poruszaniem się na motocyklu siłą nóg. Przechodziłem dokładnie to co ty, tylko patrzyłem na maszyny sporo wyższe i przy pierwszej jeździe na wysokim motocyklu doznałem oświecenia. :P
  • Odpowiedz
@Pantokrator: no dobrze, ale dopóki nie sprawdzę tego fizycznie, to wolę dmuchać na zimne. Staram się myśleć o wszystkich możliwych sytuacjach, może niepotrzebnie, ale chcę być jak najlepiej przygotowana do podróży i nie musieć sprzedawać zaraz maszyny po pierwszym sezonie, bo coś mi nie do końca pasuje.
  • Odpowiedz
@madAlice: powiem Ci tak - znając życie, to do kwietnia będziesz miała 100 różnych wariantów przemyślanych, łącznie z tym że pierdzielisz moto bo każde jest do dupy i jest za duże i za małe jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyne co mogę tutaj dodać to napisać, że cb500 dla osoby <170cm jest ok, tak samo waga jest do przeżycia (ocieram się o niedowagę :P) w przypadku
  • Odpowiedz
@madAlice: Wszystkie moto powyżej tych ~45 kucy mają już okolice 190-200kg więc nie patrzyłbym aż tak na masę.
Nie myśl o podnoszeniu z ziemi xD przecież nie masz zamiaru się wywracać.
Chyba, że jednak weźmiesz jakąś 300-stkę.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: no, od napisania wpisu do tego komentarza trochę się zmieniło, teraz patrzę głównie na masę całkowitą. Jak mówię, zestawienie jest elastyczne pod względem wysokości siedzenia, więc biorę pod uwagę na razie wszystkie w granicach jakiejś mniejszej masy, dopóki nie sprawdzę tej wysokości fizycznie.

@noriad: CB500 ma 780mm, więc chyba aż tak wysokie nie będzie mimo wszystko.

przecież nie masz
  • Odpowiedz
@madAlice:
Z sytuacji w których jednak się przydaje siła to: raz na parkingu postawiłem nogę za blisko motocykla bo nie miałem miejsca i zaczęło mnie przewracać xD Fartem się uratowałem.
Albo na piasku mi się noga poślizgnęła i też prawie poleciałem.
Ale podczas normalnej jazdy to najważniejsze jest dobrze postawić nogę czyli nie za blisko moto i tyle.
  • Odpowiedz