Wpis z mikrobloga

Jak szukać najwygodniejszego moto dla osoby poniżej 170cm? Istnieje jakaś strona, na której można wyszukiwać po wysokości siedzenia?
Na razie wypisuję sobie modele, które mi się podobają i dopiero wtedy sprawdzam wysokość, zwykle jest blisko 800 mm czyli trochę za wysoko. Macie jakąś radę, czy po prostu muszę przez następne kilka miesięcy na piechotę testować różne modele?
Wybieram się w dłuższą podróż w wakacje i potrzebuję do tej pory znaleźć jak najwygodniejszą maszynę.


#motocykle
madAlice - Jak szukać najwygodniejszego moto dla osoby poniżej 170cm? Istnieje jakaś ...

źródło: comment_IrY9TuGBvPfvZvXX5tR4GrO1deXEJPs7.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@madAlice ja mam 173cm. Jezdzilem na kursie na gladiusie, cb500, gs500, sam mam ex500 - wszędzie bez problemu sięgam do ziemi obydwoma nogami. Pytanie ile poniżej 170cm masz - do tych popularnych modeli można kupić obniżoną kanapę, np do cb500 widzialem
  • Odpowiedz
@madAlice: mam 178 i na Hornecie siedzi mi się wygodnie, a kolega niższy ode mnie 174 gdzieś swobodnie też się takim poruszał. Jak coś mniejszego to może jeszcze GS500, a jak coś nowszego, to SV pewnie też byłoby ok.
  • Odpowiedz
@madAlice: strona - cycle-ergo.com

Odnośnie wysokości - ja mam <170cm i mam cb500. Na standardowych oponach dawało radę (tak z 2/3 buta na ziemi), zmnieniłem opony na takie o niższym profilu. Efekt - cała stopa na ziemi.

Odnośnie 250-300 - ciężko powiedzieć czy będą one niższe. Na przykład Versys 300 ma siedzenie tak wysoko, że ledwo co opuszkami palców dosięgałem siedząc.
  • Odpowiedz
@Skorupczak: mam chyba ze 168cm. Faktycznie zapominam jeszcze o mojej wadze, ale z tego co czytam, to moto są konstruowane na ok. 80 kilo żywej wagi, a do tego nawet z całym ekwipunkiem mi daleko.
@czarny_matt94: Właśnie gdzieś ostatnio czytałam, że ten XJ600N jest jeszcze w jakiejś wersji z obniżonym siedzeniem, ale nie wiem, czy łatwo mi będzie to znaleźć wśród używanych. Poczytam jeszcze jak z tym zakupem niższej kanapy,
  • Odpowiedz
@madAlice: a, jeszcze odnośnie propozycji to napisz jaki masz +- budżet oraz czy celujesz w raczej nowe czy raczej starsze motocykle, to zawęzi pole poszukiwań :)
  • Odpowiedz
@madAlice: Ja posiadam Cb500 mam 174cm i mam zapas w nogach. Mój tata ma XJ 600 Diversion i jest trochę niższa niz moja Cb. Swoją drogą tata sprzedają swoja Yamahe (okolice Radomia)
  • Odpowiedz
@kesnall: No u mnie na przykład ta cebula pasuje w 90%, bo na standardowych oponach jednak ciutkę mi brakowało aby obiema stopami w pełni dotknąć podłoża :) Ale na pewno daje sensowny pogląd na sytuację :)
  • Odpowiedz
@noriad: nad CBF też się zastanawiałam, przeciewko przemawia właśnie duża waga. Z 200kg chyba sobie sama nie poradzę. Mimo wszystko fajne porównanie, będę z niego korzystać, dzięki!
@gerard-kowalski: szukam bardziej standard lub turystyka. Mimo wszystko dla kobiety niezbyt dbającej o siłę mięśni może to być nadal zbyt potężne moto. Nadal - nie mam doświadczenia, po prostu sobie tak pozbierałam różne opinie i połączyłam z własnymi wnioskami.
@noriad: sprawdzę tę
  • Odpowiedz
@madAlice: odnośnie budżetu, to te "standardowe propozycje na 1 moto", czyli cb/gs/er-5 to wydatek do 5k PLN. Warto też przeznaczyć z 1,5-2k na ubiór. To tak "BTW" :)
  • Odpowiedz
@cysterna: akurat IMHO, jeżeli budżet na to pozwala, to od GSa lepszy byłby CB - obsługa 2x rzadziej, większa trwałość. Chociaż fakt, GS wydaje się być jeszcze niższy
  • Odpowiedz
@noriad: @kesnall: Faktycznie działa ok, musiałam coś pomieszać na stronie z parametrem Inseam, pewnie odruchowo wzięłam to za wagę bez czytania i tak zmniejszyłam tę liczbę, że nie dosięgałam ziemi na żadnym moto. No ładnie się zaczyna przygoda.
@cysterna: mam go nawet zapisanego i poważnie się zastanawiam. Muszę jeszcze dobrze poczytać o usterkach i wersjach.
@noriad: budżet na akcesoria i strój mam oddzielny, właściwie powoli już kompletuję, żeby
  • Odpowiedz