Wpis z mikrobloga

Wieża telefoniczna w Sztokholmie, lata 90 XIX wieku. Dodam więcej fotografii z angielskiego artykułu.

Wieża mierzyła 80 metrów wysokości, a jej uroczyste otwarcie, z udziałem króla Oskara II, odbyło się 12 lipca 1887 roku. Rozebrano ją w 1952 roku.

Artykuł po angielsku
Artykuł po polsku

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #gruparatowaniapoziomu #szwecja #myrmekochoria
Pobierz myrmekochoria - Wieża telefoniczna w Sztokholmie, lata 90 XIX wieku. Dodam więcej fot...
źródło: comment_QsEeiPdcTx0xfvWHUT4FDJKixFA5lKWn.jpg
  • 44
@myrmekochoria: Orientujesz się gdzie w Sztokholmie położona była ta wieża? Szkoda,że szkielet nie ostał się do naszych czasów, bo jeśli budowla była gdzieś w centrum to niezły musiał być z niej widok. Byłem na wieży telewizyjnej Kaknas, z której rozpościera się fajny widok na miasto,ale sama wieża wybudowana jest troszkę na zadupiu.
Pobierz b.....7 - @myrmekochoria: Orientujesz się gdzie w Sztokholmie położona była ta wieża?...
źródło: comment_cgPSQGqRBNRug8ybVomTJmNyxVDEwhr3.jpg
@niki_niki:
wiadomo, jeśli ilość klientów jest rozproszona, to i ilość przewodów będzie podobna, zakładając, że każdy klient będzie bezpośrednio łączony z centralą, bez sumowania gdzieś sygnału np. z kilku mieszkań.

Chodziło mi oto, że gdyby z jednego budynku wychodził te wszystkie kable, to ich sumaryczna przepustowość (pewnie jedna para, jedna rozmowa), była by i tak mniejsza niż dzisiejsze jedno włókno światłowodowe.