Wpis z mikrobloga

Kiedyś stworzyłem sobie w domu takie małe centrum sterowania wszechświatem do pracy zdalnej
na TV leciał neflix na zmianę z gierkami ps4
na laptopie służbowym odpalony mail, nagios i takietam
na laptopie prywatnym wypok i fejsik
ogólnie wszystko mogłem robić z kanapy w pozycji leżącej, wstawałem tylko jeść i do łazienki,
można spokojnie powiedzieć, że spędzałem w łóżku 23h na dobę.
pracowałem tak 2miesiące aż dostałem grzybicy na plecach, 2/10 nie polecam.
@Nastruj: A ja z kolei mam inne odczucia, po 3 latach home office przeszłam na biuro i dopiero zaczęłam normalnie żyć ;p Za długo pracowałam, nieraz łapałam się na tym, że coś robiłam do pracy o 19-20 (branża transportowa). Odkąd mam swoje biuro to zamykam swój majdan, biorę tel jakby kierowcy coś chcieli i tyle( ͡° ͜ʖ ͡°) Koniec siedzenia na giełdach po nocy, " bo może
To ja mam zupełne inne doświadczenia w tym temacie. Praca z domu była najlepszą rzeczą ever. Pracy miałem niewiele, więc trzymałem lapka odpalonego z oprogramowaniem do pracy, a obok normalnie na stacjonarce sobie oglądałem filmy. Niczego nie odkładałem, nie przeciągał mi się dzień pracy na czas wolny, ZAWSZE robiłem to co musiałem i nie odwlekałem do wieczora. Do tego brak konieczności wychodzenia z domu - w przypadku złej pogody = złoto. No
Praca zdalna jest super. Pracuję tak od paru miesięcy. Niesamowita oszczędność czasu. Nie trzeba uprawiać small-talku. Ogrom czasu jest tracony na czekanie w pracy - wtedy w domu można np. sobie poodkurzać. Dużo jeszcze zależy od kultury firmy i stanowiska. Poza tym pracując zdalnie można siedzieć np. w Maladze albo Las Palmas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nastruj: Ja już pracuję zdalnie ponad 5 lat (design) :) Miałem epizody z pracą stacjonarnie u Klientów, ale zdecydowanie na minus brak możliwości przynoszenia własnego sprzętu, brak nawet dwóch monitorów. W jednej firmie zdarzyło się nawet, że nie miałem dostępu... DO INTERNETU ()

Wypracowałem sobie własny styl pracy, mam swój setup, elastyczne godziny pracy (nieważne kiedy i ile pracuje, ważne, żeby na termin X zadanie zostało wykonane).