Wpis z mikrobloga

@Nastruj: a ja chwale prace zdalna. Grunt by nie siedziec w domu ale pracowac z dobra paczka znajomych w ramach coworkingu. Szef wieeele km dalej, gadasz o czym chcesz. Jak ładna pogoda to sobie i na taras możesz wyjść i pracowac przy piwku. W każdej chwili pojechać na wycieczkę ot tak do Hiszpanii i tam sobie pracowac bo masz taki kaprys.

Dobra praca zdalna daje ci pełna wolność i kasę zagraniczna
Ja zdalnie pracuję od ponad 10 lat, w zasadzie to nigdy nie pracowałem 'normalnie'. Czasem przechodziła mi przez myśl zmiana pracy, ale ciężko by było zrezygnować z zarobków, elastyczności i wolności jaką daje praca zdalna, inna sprawa, że tę wolność słabo wykorzystuję...
Nie każdy się do tego nadaje...

Ja musiałem sobie wynająć mini-biuro 4 km od domu, bo ciągle było coś lepszego do roboty albo różowy pasek zawracał dupę jak miał wolne (słynne jak siedzisz to byś odkurzył chociaż)

Mieszkamy w kawalerce i nie bardzo było miejsce na wydzielenie przestrzeni do pracy (wychodziłem z założenia że i tak wynajmuje to biuro za 300 cebulionów) więc nie ma się co spinać. Po zmianie mieszkania na
@mr87: Też pracuję zdalnie od 10 lat, ale to niestety pomału koniec. Trza iść do biura, biura mnie nie chcą, no kaszanka z okazji nowego roku. Może nie będzie gorzej. Mam jednak wrażenie, że złote i wygodne lata już za mną.
@lavinka: Powodzenia w nowym roku! U mnie na razie nie widać końca, ale zdaję sobie sprawę z tego, że ten może być nagły, dlatego też zabezpieczam się na taką ewentualność. A wygodne czasy już u mnie częściowo minęły z pojawieniem się dziecka, co nie znaczy, że te lekkie czasy były lepsze ;) Czasami jednak myślę o wynajęciu biura, żeby odgraniczyć rodzinę od pracy. Nawet próbowałem się zamykać w osobnym pokoju, ale
@Nastruj ja #!$%@? tak to jest w samo sedno. ;d nie jest to najlepsza praca. Myślałem swojego czasu o wynajęciu biurka przynajmniej wyszedłbym do ludzi ;d
@mr87: Mam osobny pokój, ale póki co pracuję głownie, gdy dziecko jest w przedszkolu albo nocami. Bardzo rzadko mi pozwala pracować, tak to już jest z jedynakami, a kolejne dziecko (z różnych powodów) mi nie grozi raczej. Mimo wszystko wolę tak, więcej mam czasu dla młodej.
@Nastruj: Ostatnio mam możliwość pracy zdalnej przez peien wymiar czasu i bardzo sobie to cenię.
+ brak konieczności gadania ze współpracownikami (nie jestem dobry w small-talkach)
+ przynajmniej godzina zaoszczędzonego czasu, któy można przeznaczyć na lepsze rzeczy
+ na służbowym kompie mam rzeczy związane z pracą, a na drugim mogę bezkarnie przeglądać #wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ po dniu pracy stacjonarnej człowiek pada ze zmęczenia, a