Wpis z mikrobloga

#diy harness dla drybaga 5L na #rower, wersja 3cia

jedyne miejsce gdzie mi pasuje w zasadzie bagaż, to pod dupą, najlepiej się sprawdziło do małego dry baga w którym wożę ubranie na zmianę do pracy + pasza + przybornik rowerowy

wersje poprzednie w komentarzach

v3: całość jedynie na paskach i lince, przy zakłądaniu od zera ciut zabawy (~5-8mminuyt), ale po założeniu to już później moment włożyć i wyciągnąć drybag; wymaga znajomości kilku rodzajów węzłów (np. ściągające)
Pobierz t.....u - #diy harness dla drybaga 5L na #rower, wersja 3cia

jedyne miejsce gdzie ...
źródło: comment_D7xru8ttmwz0KThdNfW1ik7YdnYHibAm.jpg
  • 43
@geuze bo muszę mieć bagażnik, bo robią mega draga na wietrze, bo moje są zbyt duże na moje potrzeby, bo pierwsze co miałem po deszczu miękły co czasem kończyło się zawadzaniem o koło

imho, drybag i pasuje, nie jest niewygodny według mnie
@tosyu: no dla mnie jedyna wada to masa + wiatrołap. Ale od kiedy mam moje Ortlieby to nie zamienię ich na nic innego, tylko ja mam trochę inne tempo do pracy niż ty ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale jakbym potrzebował mniejszej sakwy to bym kupił sport-roller/sport-roller plus i jeździł z jedną. Tylko do pracy na pewno bym się nie spakował do takiej popierdółki jak Twoja.

A dedykowane
@geuze swoją drogą teraz serio zastanawiam się nad v4 gdzie użyłbym tylko linki, muszę tylko przemyśleć węzły i jak zrealizować spód (bo to on podtrzymuje całość), może 3 pętle? hmmm spróbuję za jakiś czas, to byłoby idealne, tylko linka
@tosyu: wiem, że tworzysz dużo DIY do roweru. Jednak gotowe rozwiązania w tej materii uważam za tak dobre, że na bank nie męczyłbym się tak jak ty ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale wrzucaj postępy, może mi się kiedyś przyda, jak sobie kupię szosę w końcu.
@geuze mam wideo, ale nie jest to normal operation a nieco instruktażowe, więc sporo wolniej

normalnie 7-8 min montaż od zera, a zapinanie/wypinanie drybaga do 2 min. Wiadomo, klipsy to nie są, więc 2 min to nie 2 sek, ale tyle to spoko ;)

Całość to dwie pętle alpejskie jako uprząż i truckers hitch na naciąg
t.....u - @geuze mam wideo, ale nie jest to normal operation a nieco instruktażowe, w...
@geuze: wiem jak zapina sie profesjonalne torby, sam mam moze nie wypasionego ortlieba ale na klipsy do bagaznika ;-) tylko ze to zupelnie inny typ torby, bardziej by tu dla porownania pasowaly te podsiodlowe roswheele czy to co metaxy woził :P