Wpis z mikrobloga

#pjatk #pw #eiti #mini #mimuw #programowanie #machinelearning #datascience

Dobra Mirki, jest taki temat - kończę inżyniera na EiTI PW i pracuję w oddziale IT pewnej firmy z Big Pharmy na 4/5 etatu i zastanawiam się, co dalej. Pracę mi nieśpieszno zmieniać, ale problematyczny staje się wybór magisterki.

Co mnie interesuje? Dwa kierunki rozwoju - architektura systemów uwzg. najnowsze rozwiązania cloudowe oraz Data Science w kierunku Advanced Analytics, czyli Machine Learning, Computer Vision itd. Może powiecie, że dosyć duży rozstrzał, ale na ten moment nie chcę sobie zamykać żadnej z tych dwóch dróg.

A więc w skrócie - magisterka, która mocno stoi Data Science i/lub Cloudem. Obecne możliwości, jakie widzę:
1) EiTI PW - stacjonarne - specjalizacja ISI
2) MiNI PW - stacjonarne - specjalizacja Data Science
3) PJATK - stacjonarne/internetowe - specjalizacja Data Science
4) studia zdalne zagraniczne - brak konkretów
5) studia z zupełnie innej dziedziny (SGH? UW?) i ogarnianie tych tematów samemu

MIM UW odrzuciłem z listy, bo trudno mi sobie wyobrazić dostanie się tam (i utrzymanie też xd).

W przypadku punktów 1) - 3) byłbym wdzięczny za jakiś feedback pod kątem powyższych zagadnień oraz konieczności pojawiania się na uczelni w przypadku studiów dziennych (obecnie mam tylko projekty i kolosy, dlatego 4/5 etatu mi nie wadzi).

Odnośnie 4) - może ktoś miał podobny pomysł, wdrożył go w życie i jest w stanie polecić taką uczelnię?

Odnośnie 5) - uśmiech w stronę szkoły "olej studia, ucz się samemu". Może faktycznie #!$%@?ć to wszystko, jechać kursami na Udacity i tutorialami na PluralSight, a magistra wykorzystać na poszerzenie horyzontów z innych dziedzin?
Tutaj z góry powiem, że plus studiów dla mnie jest taki, że narzucają pewną dyscyplinę, którą samemu jest mi trudno w praktyce odtworzyć.

Co sądzicie Mirki, co począć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
@robber: Zbanowany kolega kazał przekazać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

punkt 5 z jego listy to nawet dobry pomysł

tylko nie żadne gówno tutoriale,kursy i bootcampy

bo się gówno z tego nauczy

tylko niech normalnie,najpierw niech weźmie jakąś dobrą książke do rachunku prawdopodobieństwa i niech
  • Odpowiedz
3) PJATK - stacjonarne/internetowe - specjalizacja Data Science


@robber: Mam nadzieję, że nie wybrałeś tej śmiesznej uczelni :) studiowałem tam parę miesięcy i teraz zrezygnowałem. Jeżeli nie szkoda Ci wywalać 6k za semestr za żenujący poziom, to i tak jest tragicznie bo studia mają formę laboratoryjno-ćwiczeniową.
  • Odpowiedz
@mateluszwajhe: Temat odlozylem, wracam do niego od pazdziernika. Powiedz cos wiecej, jestes na Data Science czy jakiejs innej specjalizacji? "Studia mają formę laboratoryjno-ćwiczeniową" - brzmi to jak forma znana zarowno z EiTI, jak i z MiNI, wiec chyba nie czaje zbytnio uwagi.
  • Odpowiedz