Wpis z mikrobloga

@Falcon: dziękuje. to przykładowe zdjęcie „przed i po” z artykułu jest dość zabawne. Dziewczyna ma dość mało i źle zrobionego makijażu wiec nic dziwnego ze nie powiększa atrakcyjności. Ale może to akurat zły przykład podrzucili.
@powiedz:
Zgadzam się z tobą, że jest to jedno zdjęcie z wielu. Zainteresowała mnie też wzmianka o niewielkiej ilości makeupu, bo już w poprzednich badaniach ustalono, że generalnie lekki makeup wypada lepiej. Wypada też, aby pokryte były różne preferencje, a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje, bo każdemu podoba się trochę co innego. Jest to tak wiedza powszechna jak i poparty badaniami fakt. Stąd tym bardziej masz rację mówiąc, że
@Falcon: Na wstepie gratuluje wplecienia tutaj smolenska. Nie moge teraz wejsc w link, kilka pytan:
1. Na jakiej podstawie wykonano badania? Bo jest roznica miedzy MOZLIWOSCIAMI MAKIJAZU a tym co FAKTYCZNIE DAJE- zeby wykorzystac jego mozliwosci trzeba sie umiec malowac, tymczasem wiekszosc dziewczat robi to kiepsko, wiec faktycznych mozliwosci makijazu nie wykorzysta. Zeby zrobic w miare rzetelne badania nt samych mozliwosci makijazu w kierunku poprawy wygladu kobiety musialyby byc malowane przez
@Pomeranian: Wydaje mi się, że jesteś zaangażowana po stronie jednego rozstrzygnięcia hipotezy, o czym już wspominałem. Zachęcam raz jeszcze do zachowanie możliwie dużej bezstronności. Wydajesz się szukać dowodu, że masz słuszność, a nie odpowiedzi na pytanie jak jest. Weź krok wstecz.

moim zdaniem jest roznica miedzy tym, co MOZNA osiagnac makijazem (mozliwosci teoretyczne), a tym CO SIE OSIAGA (w praktyce)


@Pomeranian: Naturalnie. Teoretycznie sky is the limit, ale mnożą się
Ten wpis pyta o doradczynie do samodzielnej aplikacji makijażu, a nie o polecenie najlepszej profesjonalnej makijażystki, do której można pójść bądź też zatrudnić ją. Dlatego mówię o badaniach nad skutecznością makijażu nakładanego samodzielnie przez kobiety, a nie profesjonalnego.

Oczywiście wielu jest januszy, którzy wierzą, że pozjadali cały kunszt sztuki i "też tak potrafią", ale badania znów pokazują, że różnica jednak jest.


@Falcon: no super, klasyfikujesz mirabelki jako januszki makijazu. A masz
@Falcon: @Pomeranian: https://www.google.pl/amp/s/www.psychologytoday.com/blog/meet-catch-and-keep/201502/5-research-backed-reasons-we-wear-makeup%3Famp w tym artykule przywołują 5 badań osobno na każdy element makijażu, dlaczego on działa. Wiec połączenie wszystkich razem musi dawać naprawdę mocny efekt.
Najmocniejszy efekt oczywiście daje podkład. W makijażu tej dziewczyny z badania, które przytoczyłeś, brakowało podkładu. I dla mnie tez intuicyjnie to jest coś, co najbardziej zwiększa atrakcyjność, widzę to po sobie i swoim otoczeniu. Z podkładem wyglądam na dużo zdrowszą, ludzie mi zawsze mówią
Zartuje oczywiscie, ale takie badania sa ograniczajace, jesli ktos faktycznie posiada takie umiejetnosci, dzis one sa coraz czesciej znane zwyklym osobom, a narzedzia, pudry itp stosowane przez stylistow gwiazd moga byc juz w posiadania bardzo mlodych dziewczat, zmienia sie troche podejscie do tego tematu


@Pomeranian: Cieszę się, że żartujesz.

Sęk w tym, że badania dla samodzielnej aplikacji są z 2015 a popularność makeupu czy youtubowych porad dotyczących jego stosowania nie pojawiła