Wpis z mikrobloga

@jak_wdupieweza: Dobra, już ogarnęłam. Co się zobaczyło, to się nie odzobaczy. Skąd ludzie mają czas i siłę, żeby wchodzić w jakieś głupie wojenki, obgadywać innych w internecie i marnować wszelkie cenne zasoby, żeby ulżyć swoim frustracjom? Przeraża mnie, że na co dzień prawdopodobnie spotykam osoby, które w swoim wolnym czasie dyskutują w taki sposób na temat youtuberek.
  • Odpowiedz
@Atk_to_na_tyle: podobno Maxi weszla na forum o youtuberkach i pod nickiem Ramona oczerniala Katosu a o Maxi pisala same pozytywy. Watpie, zeby to byla prawda. Wizazanki maja nierowno pod sufitem. Niektore cale dnie siedza na tym forum xD serio. To juz bardziej mirko rozumiem bo tu rozne tematy a tam te same brednie od kilku lat i obrabianie dupy. Wymyslanie jakichs chorych teorii, lapanie za slowka.
  • Odpowiedz
dej te badania o pół punktu/10


@powiedz: Nie mam ich pod ręką, ale mam inne: o tłumaczeniu przez makeup zaledwie 2% wariancji w ocenie atrakcyjności. Te wyniki sugerują to samo - dramatycznie mały wpływ, więc dalej nie szukam.

Najpierw PubMed, żeby nie było że to jakieś szemrane badanie:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26489218

A teraz artykuł, na wypadek gdybyś nie miała dostępu do pełnych tekstów:
https://www.bangor.ac.uk/news/news/facial-cosmetics-have-little-effect-on-attractiveness-judgments-compared-with-identity-21622
  • Odpowiedz
na kafeterii tez są tematy o wszystkich, najwieksza beka jest z szusz i stylizacje XD


@RocketQueen: Sprawdziłam, żałuję (,) Co te baby mają we łbach? 50 wątków po 100 stron, dzień w dzień fala hejtu, za absolutnie wszystko! Wyśmiewanie, wyszydzanie, grzebanie w przeszłości. I absolutny hit: "Ja jej nie oglądam wcale, ale dzięki wam wiem jaka jest zakłamana i wstrętna, no nigdy nie włączę żadnego filmu" xD
  • Odpowiedz
Dzis mozna powiekszyc oczy, usta, wyszczuplic policzki, nos, ukryc milion pryszczy- naprawde niezle zmodyfikowac rysy twarzy, widzialam takie makijaze na wlasne oczy, ze ktos wygladal jak inna osoba. Teraz po popularyzacji kanalow makijazowych gimbuski potrafia takie rzeczy.


@Pomeranian: Widziałem też badania, gdzie wykazano, że ludzie są przekonani, iż makeup czyni cuda. Nie dziwi mnie więc twoja odpowiedź.

Martwi natomiast odrzucenie metody naukowej na rzecz intuicji i "dowodów" anegdotycznych, bo wiemy, że
  • Odpowiedz