Wpis z mikrobloga

@Vincenzo: łatwo jest tam dostać dobrą (umysłową) pracę będąc imigrantem np. z Polski?
@Dentka7: jesteś pewny? biorąc pod uwagę ich rozwarstwienie majątkowe (1% vs biedota mieszkająca w przyczepach), problemy z takimi rzeczami jak dług studencki czy negatywne nastawienie do imigrantów?
@inspektor_erektor: to zależy. Jak branża wydrenowana ze specjalistów, to stosunkowo łatwo. Jak nie, to znajomość niemieckiego jest wielce wskazana (to bardzo upraszcza znalezienie pracy). Polecam szukać pracy jeszcze będąc w Polsce.
@inspektor_erektor:
Nie we wszystkich miejscach na świecie byłem, więc nie mogę powiedzieć, że jestem pewien, ale do konkretów.

biorąc pod uwagę ich rozwarstwienie majątkowe (1% vs biedota mieszkająca w przyczepach)


@inspektor_erektor: Pamiętaj, że biedota mieszkająca w przyczepach, to głownie niewyedukowani ludzie, nie mający umiejętności, którym się nawet nie chce iść do pracy.
Jednocześnie USA to kraj z bardzo silną klasą średnią tzn. jeśli pracujesz to naprawdę nie musisz martwić się
@jacekk001: Prawie wszędzie poza Europa urlop to luksus. Natomiast jego dlugosc zalezy juz bardzo mocno od firmy i rodzaju wykonywanej pracy.

Chorować możesz, musisz pamietac o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, o którym wiekszosc nie pamieta.

NSA ci nie pozwoli dbanie o prywatnosc, tak samo jak w wiekszosci krajów masz inwigilacje. Polska pod tym wzgledem jest naprawde wolna.
Prawie wszędzie poza Europa urlop to luksus


@Dentka7: dlatego Europa > większość reszty świata pod względem praw pracownika

Chorować możesz, musisz pamietac o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, o którym wiekszosc nie pamieta


Tak, bo internet wcale nie jest pełen historii gdzie ubezpieczyciel wykorzystuje kruczki prawne żeby nie zapłacić za leczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)