Wpis z mikrobloga

No i skończy się Śmieszkowanie. Wczoraj odebrałem bilet do wojska na ćwiczenia rezerwistów.... Kiedyś w czasie studiów byłem na takim krótkim przeszkoleniu wojskowym a teraz sobie o mnie ktoś przypomniał. Niestety chcą mnie wysłać na 4 tygodnie daleko daleko od domu i nie interesuje nikogo że praca dzieci itp. Co za system...
#wojsko #militaria #wku #antoni #gorzkiezale #takaprawda
źródło: comment_4FgT2kpXGMhIPbJHlifJxDV8tBecGiuJ.jpg
  • 140
Nie byłem na żadnym szkoleniu, tylko na obowiązkowej komisji wojskowej. Po roku dostałem wezwanie z pieczątkami i podpisami o wstawieniu się (nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o szkolenie, czy powołanie). Odłożyłem na półkę i tyle je widziałem.

Jakoś nikt mi się do drzwi nie dobija, a już z 3 lata zleciały.
@niggerinthebox Heh, ja właśnie śmiałem się z kolegą wojskowym, że dostałem już dwa "zaproszenia" (raz na to szkolenie do WKU) do wojska i nie idę, a on zero i poszedł. :D Jak mi plany życiowe nie wypala to pewnie pójdę, ale na obecną chwilę mam inne plany.
@Flamee: 4 tygodnie to nie problem, zawsze mogłeś zostać wysłany na 3 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

nie płaci pracodawca. Mówili że na czas ćwiczeń wojsko wypłaca żołd a w razie różnicy to resztę chyba urząd miasta wypłaca. Pracodawca ma tylko taką stratę że na miesiąc nie na człowieka ale kasy nie traci


Pracodawca może, ale nie musi