Wpis z mikrobloga

No i skończy się Śmieszkowanie. Wczoraj odebrałem bilet do wojska na ćwiczenia rezerwistów.... Kiedyś w czasie studiów byłem na takim krótkim przeszkoleniu wojskowym a teraz sobie o mnie ktoś przypomniał. Niestety chcą mnie wysłać na 4 tygodnie daleko daleko od domu i nie interesuje nikogo że praca dzieci itp. Co za system...
#wojsko #militaria #wku #antoni #gorzkiezale #takaprawda
źródło: comment_4FgT2kpXGMhIPbJHlifJxDV8tBecGiuJ.jpg
  • 140
@Flamee: dlatego jak ja dostanę wezwanie to albo będę #!$%@? połamany, albo lekarz wypisze mi kwoty z zaległych kontuzji (dość poważnych) albo #!$%@? za granicę
@Flamee: Jak bylem na komisji to powiedzialem, ze w sumie moge isc do wojska. xD A potem jak robilem badania i dostalem kategorie zdolny do zawodowej sluzby wojskowej to mi wyslali list z zaproszeniem na jakies cwiczenia. Dobrze, ze nie pojechalem. xD
@Flamee: obowiązkowe wezwanie? Swego czasu dostałem ja i znajomi z rocznika list z zapytaniem czy wyrażany chęć przejścia szkolenia lub stałego wcielenia do wojska i można bylo się zgodzić lub odpisać odmownie. Ale żeby obowiązkowo? :/
@Flamee gościu, przygotuj pismo że masz rodzinę do utrzymania i jeśli chcą cię wziąć muszą ci zapłacić dokładną sumę twojej wypłaty w konkretnym terminie i napisz że przez 4 tygodnie nieobecności w pracy mogą cię zwolnić. I jeśli tak się stanie będziesz chciał aby ponieśli konsekwencje.
A przynajmniej tak by było z osobami które były na komisji tylko. Bo to co piszesz że mogą wziąć każdego to nieprawda. Bo jeśli masz pracę,
Zapytałem się stryjka pułkownika #!$%@?, powiedział że biorą tych co wcześniej mieli jakąś styczność z wojskiem. Poza tym zawsze można napisać odwołanie albo chować się szafie.

A najlepsze że te kategorie to jakieś gówno, sam mam kat. A mimo wady wzroku, skoliozy i płaskostopia xD

Aha, ci z niższymi kat. niech się nie cieszą, bo w razie wojny będą robić za kamikaze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rraaddeekk @szczurek_87 a można wnioskować o zmianę kategorii? Mam za sobą epizod długotrwałego migotania przedsionków i coś złego dzieje się z kręgosłupem szyjnym - czekam na rezonans. W wojsku nigdy nie byłem, no ale mam A :-/


Nie można ;-) Jak raz dostałeś A, to masz do końca życia, nawet jak później w wypadku stracisz obie nogi, to ciągle masz A.
@kipowrot: Teoretycznie można wezwać każdego z kat. A. W praktyce "zaprasza" się osoby z wcześniejszą praktyką wojskową.

Ale jest też wiele innych czynników, to nie jest tak jak kiedyś że przyjechała żandarmeria i brali cie na siłe, teraz by to nie przeszło.

Zawsze możesz powiedzieć że jesteś pacyfistą i brzydzisz się jakąkolwiek przemocą, kochasz ludzi itd. Na bank ci nie wezmą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze możesz powiedzieć że jesteś pacyfistą i brzydzisz się jakąkolwiek przemocą, kochasz ludzi itd. Na bank ci nie wezmą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Moted: Ja tam od zawsze byłem pacyfistą. Nawet nie lubię sportów, w których się biją! Najlepsze to typu snooker lub curling. Myślenie i zręczność, a nie atakowanie przeciwnika! STOP WOJNOM!

sam mam kat. A mimo wady wzroku, skoliozy i płaskostopia


@Moted: No i w czym ci to przeszkadza? W trzymaniu kałacha? Na mięso armatnie wystarczy w zupełności, pilotem to ty raczej nie masz być w razie W xD
#!$%@?. Doczytałem, że mogą każdego powołać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

12) Kto będzie powoływany na obowiązkowe ćwiczenia?

Żołnierze rezerwy, którzy posiadają nadane przydziały mobilizacyjne do jednostek wojskowych, jak również żołnierze rezerwy iosoby przeniesione do rezerwy nie będące żołnierzami rezerwy, którym planuje się nadać taki przydział, w wieku określonym ustawą o powszechnym obowiązku obrony, tj. szeregowi do 50 lat, a podoficerowie lub oficerowie do 60 lat.


https://sgwp.wp.mil.pl/pl/1_1208.html
@Zashi: Niestety, nie zamierzam robić na 500+, mieszkanie+ i innych nierobów.

Od nowego roku mają wejść nowe przepisy, od teraz będzie trzeba wysyłać wszystkie faktury w formie elektronicznej + od (chyba) maja, US będzie miał prawo na żądanie uzyskać od ciebie stan twojego konta + ostatnie operacje, i jak zobaczy kwoty nie pokrywające się z fakturami to będzie "SKĄD TO MASZ ZŁODZIEJU ?!".

Ruchają osoby zaradne, i jeszcze śmieją się nam
@Moted: Ale ja Ciebie w 100% rozumiem. Nawet w 200%. Też prowadzę DG. Jeśli chodzi o JPK to na szczęście księgowa wszystko ogarnie. Jesli chodzi o wyjazd z kraju, to ze względów finansowych, to nie muszę tego robić, ale powody polityczne może mnie do tego zmuszą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zashi mogą kazdego, ale z osob nie posiadajacych przeszkolenia powoluja zwykle tylko tych, ktorzy maja przydatne w wojsku kwalifikacje, typu wyzsze kategorie prawa jazdy itp. Po to wprowadzili krotsze przeszkolenia wojskowe dla ochotnikow a potem OT, zeby tam szkolic piwniczakow, bo bez sensu takiego mirasa co cale zycie siedzi przed kompem brac na cwiczenia razem z zolnierzami. Przynajmniej taki był zamysł