Wpis z mikrobloga

Co się odwaliło u mnie w pracy to głowa mała, wróciła laska nazwijmy ją Karyna po macierzyński popracowała dwa tygodnie i nagle przychodzi jej mąż wręcza mojemu szefowi zwolnienie bo Karna znowu w ciąży. Mój szef wkurzył się strasznie bo jak się okazało to już trzecia ciąża, a po pierwszej tez wróciła na kilka dni i po chwili znowu już zwolnienie. Najśmieszniejsze, że nie przyszła sama dać zwolnienia tylko wysłała męża.
#logikarozowychpaskow #korposwiat #pracbaza #madki #rozowykorposwiat
  • 63
  • Odpowiedz
@spicy1red:
@ketczupasek: ale nie przyszło Wam do głowy, że może po prostu chcieli mieć trójkę dzieci? I wolą robić jedno po drogim, żeby po 5 latach mieć pieluchy z głowy zamiast po 15.
Inną sprawą jest to, że pracodawca ma problem, ale jak to można wg. Was inaczej rozwiązać?
  • Odpowiedz
@resuf: Możliwość wypowiedzenia umowy przez pracodawca i dalsza ochrona przyszłej matki przez ZUS.

Etat się zwalnia i nie trzeba brać kogoś tylko na zastępstwo a można już na pełną umowę. Matka dalej ma ochronę ale zapewnioną przez ZUS
  • Odpowiedz
@ksiak: płaci i tak teraz, piszę o jakiejś ochronie po urlopie a przed znalezieniem pracy. 50%-60% minimalnej przez 3-6 miesięcy i ewentualna ochrona przez PUP.
  • Odpowiedz
50%-60% minimalnej przez 3-6 miesięcy i ewentualna ochrona przez PUP.


@galonim: to jest jakieś 500-600,- na rękę miesięcznie. Na pampersy braknie nawet. Jak już ma być ochrona to 100% pod warunkiem, że wcześniej pracowała co najmniej 2-3 lata.
  • Odpowiedz
@ksiak: 100% to będzie przedłużenie urlopu a to nie o to chodzi. Chodzi o zmotywowanie do poszukiwania pracy. Nie jestem politykiem więc nie znajdę złotego rozwiązania, to była luźna propozycja
  • Odpowiedz
@ksiak: aaa, już wiem o co ci chodzi, nie zrozumieliśmy się. Pisałem o pełnym urlopie macierzyńskim w każdym wypadku ale np. po 3 pracodawca może wypowiedzieć umowę. ZUS w takim przypadku dalej ochrania matkę wypłacając świadczenia do końca urlopu ale pracodawca nie ma obowiązku zatrudniać na nowo więc szuka kogoś innego. Po upływie urlopu matka nie ma gdzie wrócić więc mogłaby skorzystać z "pomostowej" pomocy 3-6 miesięcy w wysokości połowy
  • Odpowiedz