Wpis z mikrobloga

Witam,
2 Problemy:
1. Mam cały czas problem z pojawiającą się ikoną na ekranie komunikującą zbyt niski prąd zasilacza. Malina ma jedynie podłączone do USB małego dongle do myszki bezprzewodowej i reszta działa on board (wifii etc). Zasilacz mam 2.1A, próbowąłem z różnymi zasilaczami, nawet pi wisiało na aktywnym HUB'ie USB. Niestety cały czas jest ten problem.

2. Podczas odtwarzania filmów z serwera DLNA dzieje się tak, że pojawia się kółko buforowania na ekranie i po chwili komunikat, że system ma za mały bufor. Da się zwiększyć buforowanie na malinie i wycisnąć z niej aby zbuforowała conieco na swoim dysku?

Pacjent: Raspberry Pi 3
#osmc #raspberrypi
  • 4
1. Mam cały czas problem z pojawiającą się ikoną na ekranie komunikującą zbyt niski prąd zasilacza. Malina ma jedynie podłączone do USB małego dongle do myszki bezprzewodowej i reszta działa on board (wifii etc). Zasilacz mam 2.1A, próbowąłem z różnymi zasilaczami, nawet pi wisiało na aktywnym HUB'ie USB. Niestety cały czas jest ten problem


@PaulPavello:
U mnie pomogła zmiana... kabelka USB. Też testowałem różne ładowarki, ale wszystkie z tym samym kablem.
@PaulPavello: gównoładowarka, albo gównokabel.

Jak gównoładowarka to zainwestuj to 10 zł więcej i kup dedykowana ładowarkę do maliny. Po pierwsze przewody ma tylko dwa do ładowania (które sumarycznie są tak samo grube jak cały kabel usb gdzie masz w sumie 5 żył). Po drugie cały czas daje stabilne napięcie 5.11V
Malina nie lubi spadków poniżej 5V, a gównoładowarki dają czasami 4.90....
Ja mam osmc i do maliny podłączony dysk mechanicznym 5400rpm