Wpis z mikrobloga

Może Wy mi doradzicie :)

Sytuacja wygląda tak, że mam pewien dylemat. Po nicku widzicie ile mam lat i sprawa tyczy się mojej uczelni. Mianowicie codziennie nie ma mnie w domu od 5:30 do 21:00 , ze względu na to, że pracuje a prosto z pracy jade na studia . Jest to filologia germańska + dodatkowy obcy.
Dlaczego takie studia? W #szczecin jest dużo dobrze płatnej pracy dla osób ogarniających niemiecki (nie 15k ale też najs, śrendio około 4-5 k miesiecznie)
Jestem na drugim roku i zauważyłem, że to się troszeczkę #!$%@? zaczyna mijać z celem. Rozumiem, że ten kierunek z założenia jest dla osób, które chcą nauczyć się niemieckiego i zgłębiać wiedzę na temat germanów , ale #!$%@? mac.. 3 godziny nauki niemieckiego w tygodniu, a reszta to nauka o zapożyczeniach, słownikach zapożyczeń oraz analiza życiorysów ich autorów? XDD Już pomijam fakt, że to wszystko to w #!$%@? walenie takie, że średnio rozgarnięta małpa by skończyła ten szczecinski uniwerek.
Najbardziej to mnie rozkładają studenciaki, które siedzą w opłacanych przez rodziców akademiczkach, chleją, cpają i cieszą się z każdego zdanego gównowartego egzaminu XDD

To jest połowa drugiego roku. Pierwszy rok był okej, codziennie intensywna #!$%@? języka, widać było progresik, ale teraz jest niesamowity zastój. Zobaczyłem plan trzeciego roku...jeszcze gorzej. Za każdym cholernym razem, jak ide na te kretynskie zajecia o slownikach to mnie #!$%@? strzela, bo wiem, ze ten czas moglem wykorzystac lepiej.

Czy był ktoś w podobnej sytuacji? Dodam, że praca marna 2k, bo ciężko ogarnąć taka, zeby mi dopasowali godziny pelnoetatowe pod szkole.. Może lepiej #!$%@?ąc te studia i wykupić jakieś kozackie kursy konczace sie gwarantowanym certyfikatem C1 i żyć? Ważniejszy certyfikat czy papierek ukończenia studiów? Wiadomo, że najlepiej to to i to...

Bo zawodowym traderem #kryptowaluty nie zostane, bo jak kupiłem eth to stoi od 3 dni w miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #studbaza #niemiecki #dylemat
  • 46
@Jamniczek97: The_Siuks już ci to wytłumaczył. To jest filologia, a nie kurs języka i obejmuje też podłoże kulturowe języka, pochodzenie, historię, literaturę itd. Program studiów na pewno był dostępny zanim się zacząłeś uczyć, więc nie wiem dlaczego jesteś taki zdziwiony. Od B1/B2 generalnie musisz się zacząć uczyć sam, bo szkoła czy kurs będzie dla ciebie już tylko kierunkowskazem. Teraz wymęcz już ten licencjat, a pracy zacznij szukać już teraz ( ͡
@Jamniczek97: rychło w czas odkryłeś z czym się wiąże ten kierunek na #!$%@? polskich uczelniach.... tak wszędzie jest ten sam program praktycznie. Trzeba się niestety z tym przemęczyć albo zmienić na lingwistykę. Osobiście jednak 1. stopień wspominam ok, było sporo języka, wazne przedmioty jak język biznesu etc ale były też pierdoły jak literatura xD Natomiast 2 stopień to tragedia - mało zajęć, do tego same pierdoły. Studiowałem na południu Polski
Studia
@pawlo74:

a co nie wierzysz? A Ty co studiowałeś też jakiś język?

nie, niczego nie studiowałem, kupiłem bitcoina 3 lata temu i jestem milionerem, po prostu chciałem się przywitać, bo myślałem, że jestem tu sam.
@fifek90: nie udawaj cwaniaka mądralo, ile razy udało Ci się w życiu zrobić poważne pieniądze? Niech zgadnę. Tyrasz na etacie całe życie? Nie wiem kim jesteś i nie dbam o to. Ja trzy razy w moim życiu zrobiłem duże pieniądze i za każdym razem na czym innym filozofie. I nigdy nie słuchałem normików.
@pawlo74: Moim sukcesem w wieku 16 lat było sprzedawanie przez internet gazu rozweselającego (sprzedaż szła zastraszająco dobrze), ale mama kazała zamknac biznes, bo nie bylo to zbytnio legalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawlo74: Ogólnie ciekawe jest to, że już któryś raz widze Cię pod postami, jak wychwalasz się swoim bogactwem i poniżasz innych ludzi XDD jesli faktycznie ci sie jakims #!$%@? cudem udało i wplacilas ta kase na bitcoiny, to i tak musisz miec niezle kompleksy, skoro musisz sie nawet na forum internetowym stawiac wyzej od innych XDD przemoc w rodzinie za młodu czy przegryw bity w szkole? :)
@Jamniczek97: o widzę psychoanalityk. Zacząłem o tym mówić tylko dlatego, że jest masa nowych przeciętniaków, którym wydaje się, że wie lepiej. Wiedzą, że nie mam nic i znają moją historię. Tak zacząłem aby oni skończyli. Zostaniesz przeciętniakiem. Czuję to po reakcji. Ty wiesz więcej o mnie niż ja sam.
@Jamniczek97: Jak wyglada taka filologia? Znam bardzo dobrze niemiecki, planowalem isc na filologie szedzka/dunska/finska na UAM, tylko zastanawiam sie tez nad jakas lingwistyka. W sumie historia jezyka tez mnie interesuje, ale zastanawia mnie w jakiej formie jest to podane? Czego sie tam uczycie?