Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu żaliłam się na czekanie na kuriera i niektórzy mnie prawie zjedli, bo przecież podają godziny, blablabla.
Sytuacja z dzisiaj: przychodzi sms że kurier będzie między 11 a 14. Średnio pasuje, więc leci sms zwrotny żeby przełożyli doręczenie na jutro.
8:20 - kurier dzwoni do drzwi.

To by było na tyle z ustaleń :P

#kurierzy #kurier ale na szczęście nie #zalesie bo jeszcze mnie złapał w domu
  • 36
@r5678 bywają różne, ale 17 to już łapie się pod dostarczenia wieczorne płatne ekstra. No ale to też może zależeć od konkretnej sortowni, wiem jak to wygląda u mnie.

Z tą 15 to też dałem z zapasem, bo większość kurierów to traktuje absolutne maksimum godzinę 14, ale bywa różnie.

Czas kurierów może być różny, ale oprócz tego są różne procedury i każda paczka musi mieć do pewnej godziny, zdecydowanie przed 17, ustalony
@nacpanazielonka: to ciesz się, że nie zawierałaś umowy z Deutsche Telekom na Internet. Umowa z 20 sierpnia, pierwsza umówiona wizyta technika 10 września, poza moją wiedzą przełożona na.koniec września, później jakoś na październik, wreszcie technik ma przyjść 10 listopada między 16.30 a 18.00. Wziąłem wolne z pracy. Był, fajnie!. Obudził mnie o 8.00.
@nacpanazielonka: mam takie ciche marzenie że kiedyś w Polsce nie będzie takiej kompletnej #!$%@?, ludzie przestaną być #!$%@?, a kurier będzie mógł zostawić paczkę obok drzwi i nikt jej od razu nie #!$%@?. Tak jak w normalnych krajach gdzie mieszkają normalni ludzie.
@nacpanazielonka: we wtorek kurier miał być u mnie w godzinach 15-16, po 17 wyjechałem do pracy i przed 18 typ dzwoni i mówi, że jest u mnie, tłumaczę mu, że wyjechałem już do pracy i przełożyłem datę doręczenia na następny dzień, wszystko miło i z kulturką, pan podziękował ładnie i życzył miłego dnia, ale na drugi dzień paczka wróciła do adresata -.-
@nacpanazielonka: Wczoraj miałem lepszą akcję. 10 minut do zamknięcia poczty - brak paczki, brak awiza, a według trackingu mają pocztex. Zajeżdzam na pocztę (mała agencja) a ten #!$%@? debil zdawał właśnie paczki jako awizowane. #!$%@?łem się niemiłosiernie, jutro składam pismo, bo co to wyrabia ten koleś to jakaś abstrakcja.
@nacpanazielonka: Jeśli to DHL to kurierzy sami nie wiedzą jaką informacje dostanie klient i na jakiej podstawie ta godzina jest ustalana (śmieszne ale tak jest)

Jeśli DPD to kurier źle oszacował godzinę, możliwe że przed 14 byłby ponownie. Poza tym w okresie przedświątecznym ilość adresów w dpd na jednego kuriera przekracza nawet 200.
Ja nie płacę za zrozumienie tylko za określoną usługę, którą ludzie bez pomysłu na życie wykonują strasznie #!$%@?.


@duncanidaho2: Czemu #!$%@?? Kurier ma obowiązek podjechać jeden raz w ciągu dnia w godzinie które jest DLA NIEGO wygodna tak aby zoptymalizować czas pracy i ilość przejechanych kilometrów.

Płacąc 9-12zł za przesyłkę paczki od drzwi do drzwi z jednego końca Polski na drugi nie można oczekiwać zbyt wiele. Pytanie czy godzina doręczenia była
Czemu #!$%@??


@Krecik666: Z mojej perspektywy #!$%@? ponieważ dostaję SMS kurier będzie między godziną 9-11. Fajnie. Ale o 13 nadal go nie ma, przez co ja marnuje czas czekając, to z mojej perspektywy #!$%@? działa kurier.

Miałem też sytuację że specjalnie zamówiłem paczkę do pracy, żeby odebrać ją osobiście i sprawdzić czy nic z paczką się nie stało (w środku był obiektyw za 4500 zł). Kurier bez pytania zostawił paczkę w
Z mojej perspektywy #!$%@? ponieważ dostaję SMS kurier będzie między godziną 9-11. Fajnie. Ale o 13 nadal go nie ma, przez co ja marnuje czas czekając, to z mojej perspektywy #!$%@? działa kurier.


@duncanidaho2: Zgadzam się. A jaka firma? Bo może to nie wina kuriera a firmy.

Miałem też sytuację że specjalnie zamówiłem paczkę do pracy, żeby odebrać ją osobiście i sprawdzić czy nic z paczką się nie stało (w środku