Wpis z mikrobloga

@RuskiHolmes: Nie, nie jest. Dlatego napisałem "około".
Do pewnego wieku rozwój dziecka podaje się w tygodniach, bo dziecko szybko się zmienia i po prostu ma to sens.
Przykład np. tutaj: http://babyonline.pl/tydzien-1,rozwoj-niemowlaka-kalendarz,r6.html
Rodzice śledzą takie strony, rozmawiają z lekarzami i używają takiego systemu. Jeśli spodziewasz się, że na potrzeby rozmów ze znajomymi będą się specjalnie przestawiać, to sorry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczerze to nie spotkałem się z podawaniem wieku w tygodniach, kiedy dziecko ma powyżej tych powiedzmy dwóch miesięcy. Na początku to ma bardzo duże znaczenie, potem już coraz mniejsze i nikt tego raczej nie używa, chyba że naprawdę jest akurat taka potrzeba. Natomiast wiele razy słyszałem czepianie się o podawanie wieku w miesiącach i tego już nie rozumiem kompletnie. Chyba że mówimy o pięciolatku. Ale czy dziecko ma 14 miesięcy czy półtora
@nocnica: Nie no, jasne i przecież tak się dzieje. :) Wprawdzie jedni rodzice robią to szybciej, inni później, ale nie spotkałem się raczej z tym, że np. jakiś rodzić kilkulatka podaje wiek dziecka w tygodniach.
@RuskiHolmes: XD chyba ty sie powinieneś tam przenieść, bo tobie to przeszkadza i wy tworzycie na ten temat obrazki z "uporem autysty" i staracie się to wyśmiać i zmienić

@zarowka12: @blondeblossom: Tak, ja was rozumiem i rozumiem, że byłoby to łatwiejsze dla innych, jednak nie uważam, że powinno się wymagać żeby rodzice, którzy na co dzień funkcjonują w tym innym systemie, specjalnie się pilnowali podczas rozmowy i dostosowywali do
Nie wiem jak to jest, ale sama jestem mamą, mam masę dzieciatych znajomych i nie spotkałam się ani razu z tym, żeby ktoś podawał wiek dziecka w tygodniach. NIGDY. Takie coś tylko przy ciąży. ()
@max1983: #!$%@? no tak jak pytam jakąś #!$%@? koleżanke różowego o wiek gówniaka to na pewno chodzi mi o to, żeby się dowiedzieć jaką ma diete i jak tam u lekarza xDDDD