Wpis z mikrobloga

Krótki poradnik na temat tego, jak zrobić z gry jeden ze straszniejszych horrorów w dziejach gier.

1. Włącz dowolną grę S.T.A.L.K.E.R.
2. Znajdź dowolne podziemia, czy ruiny fabryki.
3. Wejdź do nich.

Żadne Outlasty, czy inne Amnesie nie dadzą wam tyle wrażeń, co pierwsza wizyta w laboratorium X-18 czy podziemiach fabryki Jupiter, gdzie znajdziesz słoje ze zmutowanymi ludzkimi płodami, z których część jest rozbita, a ich zawartość wesoło biega za ścianą i koniecznie chce się z tobą przywitać, #!$%@?ąc w twoją stronę łapkami zza niedomkniętych drzwi, które ktoś rozumny zastawił czymś ciężkim.

Jeszcze lepsze wrażenia da wam po kilku minutach świadomość, że te urocze stworzonka znalazły jakieś boczne przejście, czy stary tunel i będziesz słyszał jak ciebie okażają. Widział je będziesz tylko przez parę sekund, gdy wybiegną zza rogu czy jakieś dziury. To będą niezapomniane sekundy.

A jak usłyszysz pijawkę i zobaczysz w mroku jej świecące ślepia, gdy włączy tą swoją niewidzialność i zacznie biec w twoją stronę, to najdą cię pytania egzystencjalne w stylu "Czy warto było, #!$%@??", ewentualnie "może to był błąd, że sprzedałem tą strzelbę, żeby kupić wintoreza".

Gdy uświadomisz sobie, że magazynek kałasza opróżnia się zdecydowanie szybciej niż byś chciał, prując serię w miejsce, gdzie powinna być hipoteczna głowa tego co biegnie w twoją stronę, przeżyjesz niezapomniane chwile, zwłaszcza, gdy zobaczysz, że trup, który do tej pory spokojnie leżał trzy metry przed tobą, powoli wstaje i zaczyna przeładowywać swoją strzelbę.

Cóż więcej mogę rzec?

Zapraszam i polecam, Piotr Froncz..., znaczy się ten, no @Lawrence_z_Arabii.

Serio.

#gry #gimbynieznajo #stalker #horror #thriller #heheszki #takaprawda #pcmasterrace
L.....i - Krótki poradnik na temat tego, jak zrobić z gry jeden ze straszniejszych ho...

źródło: comment_Yd6CdGA3kRDHSF2v4ePXMWCoLiHSAL4C.jpg

Pobierz
  • 71
@Lawrence_z_Arabii: dlaczego nigdy nikt nic nie mówi o Jantarze, to dla mnie jedna z mroczniejszych miejscówek, niby pełno zombi wokół, ale czujesz się osamotniony. Już wolę być w X-18, bo tam czuję taką obecność, ale w X-16 czuję okropną samotność i widzę tych biedaków, którzy przypadkiem się tam zapuścili. Swoją drogą ta swojska radziecka zabudowa potęguje u mnie to uczucie niepokoju, bo to wszystko się takie znajome wydaje, zupełnie jakby to
Ło #!$%@? z mp5 pan gra? Ja tam wole mieć kontrole nad obrażeniami i celnością


@United: mam strzelbę w plecaku, jednak kontrola nad obrażeniami sprawiła, że zapomniałem o kontroli nad ilością amunicji. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że mam dziesięć pocisków w magazynku i trzy w tylko plecaku. MP5 pożyczyłem od martwego zombie-stalkera.

Co prawda to na wpół rozwalony złom, który nie potrafi wystrzelić dziesięciu pocisków bez zacięcia się,
Swoją drogą ta swojska radziecka zabudowa potęguje u mnie to uczucie niepokoju, bo to wszystko się takie znajome wydaje, zupełnie jakby to gdzieś w pobliżu mojego domu.


@Bruske: ja mam przy rodzinnym domu ruiny PGRa, więc wiem co masz na myśli.

A co do Jantaru, to we mnie najgorsze uczucia budził ten filtr, który włączał się po wejściu na teren fabryki. Najgorsze co może być, jest ciemno, wypłoszony ciągle oglądasz się
@Lawrence_z_Arabii: o to chyba chodziło z tym filtrem, ma cię lekko ogłuszyć, otępić i trochę pogorszyć twoje zmysły, takie początki zombifikacji i wtedy całkiem można się zapomnieć, zwłaszcza że zombi się odradzają bez końca z tego co pamiętam. Raz się na tyle zapomniałem że przez jakieś 30 minut tylko chodziłem po powierzchni Jantaru z tym filtrem, słysząc te odłosy emisji i zabijałem losowo zombi aż skończyła mi się amunicja i musiałem
@Lawrence_z_Arabii: Prawa do stalkera nadal są w rękach tego samego człowieka. (wybacz, nie pamiętam nazwiska)

@Bruske: @Lawrence_z_Arabii: Ciągle pamiętam moje pierwsze zejście do X18. Postanowiłem dla lepszego klimatu grać w godzinach nocnych, bo przecież hehe do tej pory to słabo było. Tyle strachu co przy tych pieprzonych drzwiach chyba się nie najadłem w żadnej innej lokacji ( _)
@markedone: no to był mój pierwszy kloc w gaciach przy tej grze ( ͡° ͜ʖ ͡°) po tym jak NPC go opisywali i jak mnie atakował to skojarzyłem fakty i pomyślałem, że kontroler to pewnie jest. Strasznie wyglądało to, tajemnicza postać na końcu korytarza, widać tylko cień bo za nim była lampa. Do tego świetne zagranie ze strony twórców, bo już się witasz z milutką i niestraszną