Wpis z mikrobloga

@Myszoskocznia:
1. Certyfikat nic nie daje. Umiejętności to podstawa.
2. Wszystko, co jest zawarte w tym kursie, znajdziesz na YT, ale różnej jakości.
3. Kurs jest bardzo podstawowy i wprowadza do programu, więc i tak czeka Cię szukanie informacji dalej.
4. Rysuj, rysuj, rysuj.
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: Najstarszy (najskuteczniejszy) sposób testowany na budownictwie:

1. Znajdź w internetach dobrej jakości część graficzną projektu budowlanego (rzut przyziemia, kondygnacji, przekroje) - najlepiej pdfy z zamówień publicznych. W ostateczności może być jakiejś dobrej jakości skan - chodzi o to, by widoczne były grubości linii i inne duperele.
2. Ściągnij komplet norm rysunkowych.
3. Przerysuj to w AC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Czegoś nie wiadomo? Google it!
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: @mj_computer: Zajęć z CADa powinno w ogóle nie być, bo to najzwyklejsza strata czasu. Są podstawy rysunku technicznego, jest geometria wykreślna. CAD co roku się zmienia. Funkcje można wygooglać, albo wyszukać w helpie.
Resztę załatwia tylko praktyka (schemat postępowania opisał @pumpkinguy: ) , której na zajęciach nie znajdziesz - bo nie ma na to czasu na kursie, który trwa 15-30h.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: Przecież zmiany przez ostanie 6 lat są minimalne. Dojdzie jedna, dwie nowe funkcje, których nowy użytkownik i tak nie wykorzystuje. Praktycznie od 2012 roku dopiero 2018 przyniósł większą zmianę, bo nowy format pliku. Moim zadaniem zajęcia z CADem to podstawa na I roku.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: nie zgodzę się. Przed zajęciami z CADa potrafiłem już kreślić, ale dopiero na zajęciach poznałem "know how", ułatwienia w pracy i schemat jak pracować w programie, żeby było szybko i dobrze. Wcześniej były rzeczy, które robiłem na około. Niby efekt końcowy był ten sam, ale poświęcony czas dużo większy.
Zawsze lepiej uczyć się od fachowca, który pokaże jakie robisz błędy i co możesz poprawić. Pamiętam, że siedziałem na zajęciach z
  • Odpowiedz
@apee: ja na zajęciach poznałem „fachowca” co mówił ze najlepszy autocad to był w wersji 2000 i takiej kazał używać ( ) i dalej uważam, ze zamiast cada mogłoby być więcej czegokolwiek innego. Jak sam napisałeś, wiedziałeś jak kreślić. Ułatwienia i know how tez są w internecie. Mam certyfikaty autodeskowe na poziomie professional i należę do Autodesk Expert Elite ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: kurcze no nie wiem. Jak ostatnio chciałem zrobić kurs na Udemy, to wyłączyłem po 2 minutach bo nie dało się znieść hindu-angielskiego :D Jak masz jakieś sprawdzone strony z tutkami lvl pro, to się podziel :)
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: @Myszoskocznia: @apee: Pojadę jeszcze dalej i ja generalnie odgórnie zakazałbym stosowania AC w mojej branży (budownictwo). Cokolwiek bardziej złożonego niż głupi domek jednorodzinny to #!$%@? masakra - żadnej parametryzacji, żadnych logiki przy koordynacji zmian poza "obejrzyj dokładnie rysunek 20 razy i wychwyć zmiany organoleptycznie". Projektu od razu powinien lecieć BIMem jak Bóg przykazał, niestety za biedne u nas są biura, nie inwestują, a do BIMa podchodzą jak pies
  • Odpowiedz