Wpis z mikrobloga

Ludzie, błagam, wyregulujcie położenie świateł w swoich samochodach, tak żeby nie oślepiać innych kierowców. Sytuacja z Zakopianki wczoraj: noc, z naprzeciwka co drugi oślepia, za mną BIXEON ULTRA #!$%@? że sreberko mi się w nich topi, nie wspominając o siatkówkach moich oczu. OK, myślę - puszczę barana, niech da odpocząć moim oczom, ale nie, kolejny za nim świeci w kosmos jeszcze bardziej, włączam klimę przy -5 C, bo podsufitka zaczyna się tlić. Do tego słyszę w radio że są tacy, co na badaniu technicznym nie życzą sobie regulowania świateł, bo dawanie sygnałów obcym cywilizacjom pozaziemskim to ich hobby. Dżizas k&*%^

#samochody #polskiedrogi #motoryzacja #stopcham
  • 73
@piozag: Panie to jest cywilny system obrony przeciwlotniczej, którego celem jest oślepianie pilotów wroga.
Mi ulgę przyniosło przyciemnienie tylnych szyb. W samochodzie żony, z normalnymi szybami, nawet w dzień wykręcam w górę lusterko środkowe, bo wszystko mnie oślepia.
@Trelik ja mam ręczną, od początku ustawiona na 0
Gdy zszedłem niżej (tj w połowę regulacji) to nie widziałem nic, rozumiem jakbym miał załadowany tył i że usiadł, ale nic takiego nie miało miejsca
- Brak automatycznego regulowania wysokości takiego oświetlenia

@YogiYogi: nie zrozum mnie źle - ale ten argument jest chyba nietrafiony. Zawsze w rozmowach o lampach ktoś to przytacza jakby to miało jakieś ogromne znaczenie. A przecież automatyczna regulacja świateł to tylko "wyręczenie" z manualnego pokrętła 0-3. Masz HIDy czy nie masz - obowiązkiem kierowcy jest dostosowanie świateł tak aby nie świeciły do góry, oślepiając innych kierowców
Większość nowszych aut z ksenonem ma automatyczną regulację wysokości świateł


@prze_galant: wszystkie, na wahaczu mają poziomowanie. Ale poza tym kierowca sam może ustawić pod maską kąt padania światła.
@Trelik: jeżeli jeździsz w kuble zapięty w 5pkt pasy to mogę to zrozumieć. Jeżeli na zwykłym fotelu to wychylenie się trochę w prawo/lewo krzywdy nie robi. Jak to mawiają piloci myśliwców - move your head or you're dead ;-)
@bergers: a tak to mogę tylko głową obracać na wszystkie 3 lusterka i jeszcze pilnować żeby z przodu nie zahaczyć, ale jak chce zaparkować blisko krawężnika to i tak muszę się przechylić do przodu.