Wpis z mikrobloga

Ludzie, błagam, wyregulujcie położenie świateł w swoich samochodach, tak żeby nie oślepiać innych kierowców. Sytuacja z Zakopianki wczoraj: noc, z naprzeciwka co drugi oślepia, za mną BIXEON ULTRA #!$%@? że sreberko mi się w nich topi, nie wspominając o siatkówkach moich oczu. OK, myślę - puszczę barana, niech da odpocząć moim oczom, ale nie, kolejny za nim świeci w kosmos jeszcze bardziej, włączam klimę przy -5 C, bo podsufitka zaczyna się tlić. Do tego słyszę w radio że są tacy, co na badaniu technicznym nie życzą sobie regulowania świateł, bo dawanie sygnałów obcym cywilizacjom pozaziemskim to ich hobby. Dżizas k&*%^

#samochody #polskiedrogi #motoryzacja #stopcham
  • 73
@piozag jeszcze kilka lat temu za każdym razem na badaniu technicznym regulowali światła sami z siebie. W ubiegłym roku poprosiłem o to bo wiedziałem że mam rozregulowane, usłyszałem że nie ma czasu ( były już ze 3 auta za mną w kolejce) pan se podjedzie na stację diagnostyczną kiedy indziej to ustawio. Robiłem kilka podchodów na stacje diagnostyczne, żaden nie podjął się tego trudnego i czasochłonnego zadania więc dałem sobie spokój.
ja kazdemu polecam zestawy ksenonowe HID z allegro. Swieca jak ksenony a kosztuje grosze. Naprawde warto

wlasnie kilka lat temu to bylo dobrze. Przychodzilo sie z dowodem i stowka w reku, szybko pieczatka i zalatwione. A teraz? Teraz kaza wjezdzac na kanal zagladaja, testuja, sprawdzaja, ze az strach isc.

a po co maja regulowac. I tak zawsze za nisko ustawiaja i trzeba potem podnosic bo nic nie widac


@Tylko_rozdajo: -2/10. Better
@piozag: to jest dramat, ostatnio zwiedziłem trzy stacje aby wyregulowali mi światła, jak jeden mi rozjechał długie, to drugi ustawił krótkie, że świeciło mi kilka metrów przed maskę, trzeci stwierdził że wszystko jest OK. W końcu sam na czuja ustawiłem, świeci o niebo lepiej i nie oślepiam nikogo (tak, sprawdziłem to).