Wpis z mikrobloga

Ludzie, błagam, wyregulujcie położenie świateł w swoich samochodach, tak żeby nie oślepiać innych kierowców. Sytuacja z Zakopianki wczoraj: noc, z naprzeciwka co drugi oślepia, za mną BIXEON ULTRA #!$%@? że sreberko mi się w nich topi, nie wspominając o siatkówkach moich oczu. OK, myślę - puszczę barana, niech da odpocząć moim oczom, ale nie, kolejny za nim świeci w kosmos jeszcze bardziej, włączam klimę przy -5 C, bo podsufitka zaczyna się tlić. Do tego słyszę w radio że są tacy, co na badaniu technicznym nie życzą sobie regulowania świateł, bo dawanie sygnałów obcym cywilizacjom pozaziemskim to ich hobby. Dżizas k&*%^

#samochody #polskiedrogi #motoryzacja #stopcham
  • 73
@MILSPEC: jak ktoś chce za wszelką cenę auto, byle sąsiad widział to tak jest.. potem takie gówna #!$%@? jak #!$%@? na rowie, poskładane, przegląd zrobiony na same papiery i masz kwiatki
Dopiero co o tym pisałam. A także o idiotach którzy łażą po zmroku bez odblasków czy oświetlenia. Wszyscy oczywiście ubrani na czarno. Era srajfonów z #!$%@? pierdyliardem opcji i sobie nie potrafią latarki włączyć albo rrozjaśnić na maksa ekranu.
@piozag: jeżeli razi Cię auto, które jedzie za Tobą to na moje źle ustawiasz lusterka. Ja ustawiam tak by w normalnej pozycji widzieć tzw. martwą strefę, a na jadących z tyłu mam te wewnętrzne lub wychylam trochę łeb :-)
@piozag: pytanie padał może deszcz?
bo miałem taką sytuację w sobotę
samochód 2016 rocznik, nigdy nie grzebane przy światłach (ani żarówkach, ani lampach) nigdy nikogo nie oślepiałem, bagażnik zapakowany tak samo jak zwykle (ok 80kg), amortyzatory z tyłu nowe (padły po 100.000km), a co 10 samochód próbował mi sygnalizować, że świecą za wysoko
#!$%@? wie czemu tak było
@piozag: A wiesz że na polskich drogach jest mnóstwo samochodów od niemca "niebitych" które pan mechanik złożył naprędce po podróży na lawecie i tych świateł się nie da wyregulować tak żeby nie świeciły po oczach? W ubiegłym roku jeździłem naprawdę bardzo dużo i z tego co zauważyłem to tendencja do źle ustawionych świateł zaczyna się w pojazdach po których widać wiek > 10 lat.
@kamillo007: właśnie chciałem to poruszyć. mnie niesamowicie #!$%@? jak ktoś widzi przecież że z drugiej strony łuku wali snop światła, wyłączam specjalnie długie wcześniej, to widać doskonale, ale nie, ta #!$%@? musi przejechać dodatkowe sto metrów na długich, żeby zdążyć mi jebnąć nimi po oczach i dopiero łaskawie wyłączyć. a niektórym aż trzeba przypomnieć! jak można zapomnieć, że się jedzie na długich, skoro widzisz, że ktoś po drugiej stronie właśnie zgasil
@piozag: Prawdziwą zmorą są Janusze co to na allegro kupują chińskie zestawy HIDów i przerabiają lampy standardowe na "xenony".
I do tego zawsze tłumaczenie takich idiotów że "dla mnie najważniejsze jest moje bezpieczeństwo i mojej rodziny".
Do gości nie dociera, że jak oślepią swoimi HIDami auto nadjeżdżające z naprzeciwka to i tak mogą zaliczyć dzwona.
I taki janusz jeden z drugim popełniają całą listę grzechów:
- pakują HIDy do lamp zwykłych