Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z #programowanie w #csharp
W ramach jednych z zajęć na uczelni mam do napisania aplikację desktopową w C#. Będzie to niezbyt skomplikowany program do nauki języków obcych. Ma być funkcjonalność słownika, dodawania słówek do powtórek i prostych quizów typu podaj tłumaczenie losowego słowa.
Czy warto w przypadku takiej aplikacji stosować jakieś design patterny typu MVVM? Czy to już przerost formy nad treścią? Dodam, że aplikacja nie będzie dalej rozwijana, w grupie mam 4 osoby i po prostu chcemy zaliczyć przedmiot nie napocić się przy tym za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: Będę również wdzięczny za jakieś linki do sprawdzonych tutoriali/kursów, które pomogą szybko wystartować w tworzeniu apek w WPFie.
  • 14
@mirkujacyZwilkami pytanie zasadnicze: chcecie zaliczyć czy się czegoś nauczyć? Generalnie przy nauce warto zaszczepiać sobie już nawyki i wzorce. Stosując wzorzec, możecie łatwo podzielić pracę między te 4 osoby (to jedna z zalet MVVM/MVC). Tutoriali szukaj na codeproject.
Hint: jak zepniecie wszystko w TFS to ładnie taki projekt będzie wyglądał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zwei: @Ligniperdus: @LeopoldStuff: @testuser:
Nie mam póki co dużego doświadczenia w C#, a natłok zajęć na studiach zachęca raczej do wybrania najmniejszej ścieżki oporu. Czyli rozumiem, że MVVM tylko zwiększy nakład pracy przy tak małym projekcie? Jesteście w stanie polecić jak zorganizować taki projekt grupowy? Chciałbym stworzyć template projektu, żeby każdy mógł już zacząć pracować w teamie, a nie wiem jak zorganizować strukturę folderów czy stworzyć jakieś klasy
@mirkujacyZwilkami: sorry, nie obraz sie, ale wydaje mi sie, ze nie masz pojecia od czego w ogole zaczac. Wdrazanie MVVM w cos czego sam jeszcze do konca nie rozumiesz spowolni was tylko i stworzy prawdopodobnie jeszcze wiecej problemow zanim to ogarniecie. Kazdy od czegos zaczynal a wiekszosc w aplikacjach desktopowych od tzw. event driven programming. Czyli wrzucasz sobie przycisk na forme, klikasz dwa razy i tworzy Ci sie handler, w ktorym
@testuser: nie przesadzaj :) OP widac na pierwszy rzut oka nie ma zadnego doswiadczenia a ty chcesz zeby sobie ogarnal source control i TFS :P Przeciez on spedzi wiecej na czytaniu (prawdopodobnie bez zrozumienia) dokumentacji HOW-TO zamiast pisac kod. W zwyklym event driven programming tez idzie podzielic funkcje miedzy pare osob.
@mirkujacyZwilkami: Stworz najpierw New Solution i dodaj do niej 3 projekty (class libraries) respektywnie do potrzebnej funkcjonalnosci tj. jeden projekt odpowiedzialny za slownik, drugi za tlumaczenie, trzeci za quizy. Jeden z was zajmuje sie zbudowaniem UI, reszta dzieli miedzy siebie 3 projekty i jazda z koksem.