Wpis z mikrobloga

Płód nie ma rozwiniętego centralnego układu nerwowego, toteż nie może być niczego świadomy. Nie posiada żadnych wrażeń sensorycznych, myśli, pojęć, fenomenów kinestetycznych, tożsamości, czegokolwiek


@biliard: argument niestety zupełnie bez wartości merytorycznych, świadomość i działający układ sensoryczny to nie kryterium człowieczeństwa, z oczywistych powodów.
Oczywiście nie jestem za całkowitym zakazem aborcji (tak jak za nieograniczonym dostępem), problem traktuję raczej jako ciekawy pretekst do dyskusji o człowieczeństwie, jego początku i granicy, egzystencjalizmie i
@steve__mcqueen: Pisząc o 7 tys. osób piszesz o perspektywie globalnej, wielkości zjawiska w ogóle, przez szeroki pryzmat całości problemów.

Tymczasem obciążenie nie wynika z tego, że to jest 7 tys. osób, tylko z tego przyjęcie dodatkowej osoby do swojego domu to duże poświęcenie, na które zdecyduje się mało kto.

Tutaj jest inicjatywa, która chce to robić oddolnie, nie mam pojęcia jak to wychodzi: http://refugees-welcome.pl/

Jest też fundacja Estera, tutaj nie wiem
@haes82: to, że faktem jest że każdy #!$%@? na siebie, jak Polak jedzie do Anglii to się nie #!$%@? do kogoś tylko idzie do roby i na jakiś hotel. Więc jaki jest sens w tym zdaniu? Niech przyjmują uchodźców, ja jestem za, niech idą do roboty, wynajmą sobie hotel lub jakieś mieszkanie i sobie żyją, chyba nikt mi po to uchodźców do domu sprowadzać nie musi
@haes82: tak samo jak ten #!$%@? obrazek, ja dziecka niepełnosprawnego nie chcę bo ledwo daję rade z samym sobą, ale jakbym jakieś zrobił to bym wychował, dlatego za aborcją nie jestem. #!$%@?, scalone mózgi maciexD
To, że ktoś jest za zakazem aborcji i nie chce adoptować dziecka niepełnosprawnego. To nie znaczy, że by sam nie wychował jakby mu się urodziło.


@Zeronader: Przecież właśnie w tym obrazku chodzi o to, że psycho-katole są przeciwko aborcji (każdej, również tej gdy wcześnie okazuje się, że dziecko urodzi się mocno upośledzone). Ja tylko przypominam, że polscy, zagorzali pro-lifowcy domagają się zaostrzenia ustawy przeciw-aborcyjnej, aby kobieta nie mogła usunąć ciąży w
@haes82: Jakoś kolejki tych "obrońców życia " do adopcji porzuconych upośledzonych dzieci nie widać , pomoc państwa dla wychowujących takie dzieci też jest symboliczna. A co z cierpieniem takiego malca nieświadomego, skazanego na silne leki od urodzenie do śmierci, niszczące od zębów, przez żołądek, po wątrobę, ataki padaczki, karmienie sondą,oddawanie pod siebie odchodów, infekcje, ogromny ból, nie możność poruszania się - doprawdy to jest takie miłosierne? Uważam, że każdy kto jest
twój rakowy tag coś za często ostatnio ląduje w gorących, leci na czarno ( ͡ ͜ʖ ͡)


@kubelek_klasik: i bardzo dobrze, od tego właśnie jest czarna lista. U mnie od dawna jest tam np. mikromodlitwa - nie widzę tego, jestem szczęśliwy. Mam nadzieję, że też będziesz.

pozdrawiam i miłego wieczoru
@haes82 oczywiście że tak - po prostu wyciąganie cytatów z Biblii bez kontekstu i właściwej interpretacji albo takie obrazki jak powyżej, gdzie problem jest dużo bardziej złożony to nie ateizm, tylko wojujący gimboateizm.

Również miłego, z Bogiem (ʘʘ)