Wpis z mikrobloga

niby tak, ale nie do końca. To, że ktoś jest za zakazem aborcji i nie chce adoptować dziecka niepełnosprawnego. To nie znaczy, że by sam nie wychował jakby mu się urodziło.

Już prędzej by pasowało w tym drugim obrazku "Kto chce urodzić martwe dziecko", albo "Kto chce umrzeć przy porodzie"


@Zeronader: Ale tutaj nikt nie mówi o nakazie aborcji. Jak prolajfowiec chce mieć upośledzone dziecko i męczyć się przy utrzymywaniu
  • Odpowiedz
ale co jest nie tak z tym argumentem?


@haes82: To, że każde cywilizowane państwo udziela schronienia uchodźcom. W tym Polska. I idiotyzmem jest twierdzić, że zwolennicy tego mają ich sami przyjmować. Każdą sprawę w ten sposób będziemy załatwiać, że jej zwolennicy mają sami sobie z tym radzić? To po co państwo? Ten szuryzm jest używany do obecnego kryzysu, który jest inną sprawą ze wzgledu na skalę, na to że w
  • Odpowiedz
ale jest genetycznie wyjątkowym materiałem na człowieka i tę świadomość będzie miało


@steve__mcqueen: genetycznie moja sperma tez ma potencjal na czlowieka. czy to znaczy, ze przy masturbacji zabijam POTENCJALNIE miliony istnien? noblistow, robertow lewandowskich? xD pojde do piekla?
  • Odpowiedz
@bialoruskie_standardy: Ale masz na myśli zdrowe niemowlaki, to wtedy racja, że są to najchętniej adoptowane dzieci. Za to dzieci niepełnosprawne umysłowo i fizycznie szans na adopcję w Polsce nie mają prawie żadnych i latami czekają na odmianę losu w domach dziecka. Takie są realia.

W ciągu ponad 30 lat pracy Elżbiecie Podczaskiej nie przytrafiło się, aby jakaś rodzina zgłosiła się do niej z mocnym postanowieniem adopcji... jakiegokolwiek dziecka niepełnosprawnego.
  • Odpowiedz
"jesteś za przyjęciem uchodźców? podaj adres to ci paru przyślemy".

@Lrrr: ale co jest nie tak z tym argumentem?


@haes82: Inaczej: Jesteś za karaniem przestępców? Podaj adres, to podeślemy Ci paru złodziei, żebyś ich trzymał u siebie.
Możesz popierać np. wysłanie polskiej armii do Afganistanu, przekopanie mierzei wiślanej czy ekspansje polskich firm na rynek mongolski, ale to nie znaczy, że sam chcesz jechać na wojnę, pracować koparką przy
  • Odpowiedz
@haes82 przecież ta argumentacja jest inwalidzka. Problem polega na tym, że po zapłodnieniu mamy już żyjącą istotę z prawem do życia. Zamordowanie tej istoty w wypadku gdy nie jest śmiertelnie chora to po prostu zabicie niewinnego, niezależnie od kontekstu w jakim przyszło to życie na świat. A zamordowanie go dlatego, że przyszło na świat z gwałtu to li tylko odpowiedzialność zbiorowa. Poza tym dalej, jak już się zostało spłodzonym, lepiej żyć
  • Odpowiedz
@BongoBong: Budowa drogi i przyjecie uchodźców to słabe porównanie IMO. Mieszkaniec Szczecina nic nie traci (a może zyskać) na budowie obwodnicy Rzeszowa. Z przyjęciem uchodźców już taki pewny bym nie był.
  • Odpowiedz
@haes82: tu nie chodzi o to kto jest za zakazem aborcji tylko za nakazem. Teraz mam to w dupie czy jest kilku lekarzy ktorzy robia takie aborcje bo chca zarobic, ale zrozum ze jesli taki nakaz wejdzie w zycie to kazdy lekarz bedzie musial robic na zadanie pacjentki. To mi sie nie podoba bo sa lekarze katolicy i to zachwialo by ich moralnosc.
  • Odpowiedz
@ChomikSon: argument o uchodźcach nie jest argumentem sensu stricte, ale raczej obnażeniem hipokryzji tych, którzy uchodźców u nas chcą - napatrzą się oni te biedne syryjskie sierotki w telewizji i od razu już szukają gdzie podpisać petycję o przyjęcie ich do Polski. Z jednym zastrzeżeniem - "w żadnym wypadku blisko mnie!".

Zdaję sobie sprawę, że w Polsce nie ma być może na kilkanaście milionów gospodarstw domowych ani jednego gotowego przyjąć takich pod swój dach - i nie mam ani nie jestem zdziwiony, lista osób (nawet spośród tych, których znam osobiście i wiem, czego się po nich spodziewać) dla których byłbym gotów na takie poświęcenie jest bardzo krótka, o obcych ludziach z obcej kultury nie wspominając.

Jednak w Polsce odsetek osób, które gotowe byłyby podpisać się pod petycją "przyjmijcie uchodźców GDZIEŚ DALEKO ODE MNIE" jest dużo mniejszy od osób gotowych podpisać się pod petycją "przyjmijcie uchodźców, zwolniło się mieszkanie w naszej klatce". Ludzie instynktownie wiedzą co jest dla nich zagrożeniem, jednak dla czystości sumienia gotowi są zmusić innych do przyjęcia
  • Odpowiedz
@kooliber: tutaj chyba jednak zgoda. Aborcja nie jest zabiegiem pilnym wymagającym natychmiastowego wykonania i jeżeli lekarz odmówi (ja bym jako lekarz chcieć możliwość odmawiania), kobieta ma możliwość pójścia do innego lekarza. Dla mnie klauzula sumienia dla lekarza nie jest problemem pod warunkiem, że prawo szanuje także sumienie i wybór kobiety.
  • Odpowiedz