Wpis z mikrobloga

ja nie mam nic przeciwko związkom itd, małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i tyle.


@Oskarek89: bo? bo ksiądz tak na ambonie powiedział? bo "z małżeństwa muszą być dzieci"? bo takie jest twoje zdanie?
jeżeli to pierwsze, to nie jest sprawa kościoła, bo nikt nie prosi o kościelne śluby homoseksualistów, jedynie cywilne.
jeżeli to drugie, to jest mnóstwo małżeństw heteroseksualnych, które nie są w stanie "wyprodukować potomstwa, np rosnący problem
  • Odpowiedz
  • 1
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Niewolnictwo w USA było sprzeczne z konserwatywny wartościami i tradycjami kultury europejskiej, także to przykład wyjęty z kapelusza.

@wjtk123 xD a kolonializm to nie był sprzeczny? Przecież USA tylko kontynuowalo niewolnictwo które odziedziczyli kiedy byli kolonia. Kraje europejskie kolonizowaly i zniewalaly ludziom na świecie - to jakoś sprzeczne z wartościami europejskimi nie było.
  • Odpowiedz
  • 2
@terion: A więc osoby je popierające są konserwatystami, a ich przeciwnicy liberałami? ;).

@wjtk123 Liberalowie są wolnosciowi wiec nie mogą być przeciw. Chyba ze to amerykanizm i masz na myśli lewakow - to nie wiem, ale oni lubią zamordyzm to kto wie.
  • Odpowiedz
nie widzę dlaczego zawarcie małżeństwa miałoby stanowić substytut dla spisania testamentu.


@jankowski90 nie stanowi substytutu, co nie zmienia faktu, że wielu ludzi (zwłaszcza młodych) nie ma testamentu, a małżonkowie z automatu po sobie dziedziczą.

Dostęp do informacji medycznych to też nie jest problem, tu nawet nie potrzeba żadnego dokumentu,
  • Odpowiedz
@Oskarek89:

Ale to jest najmniej ważny poziom, bo najważniejsze przekłamanie, którego dopuścił się minister Gowin dotyczy istoty rzekomej „niekonstytucyjności” tych projektów. Proszę zwrócić uwagę na konstrukcję Artykułu 18. Konstytucji. Tam jest powiedziane, że „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. Już nawet dokonując analizy czysto semantycznej widzimy, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny to w rozumieniu Artykułu 18. coś innego
  • Odpowiedz
@Oskarek89: z tego co pamiętam z lekcji historii, to konstytucja była parę razy zmieniana, a jeżeli mówimy o szerszym zakresie niż Polska, to przecież były wnoszone, kontrowersyjne jak na dane czasy poprawki do konstytucji, np amerykańskiej o zniesienie niewolnictwa, także raczej nie jest to twór niezmienny

Jak zdefiniujesz w takim razie małżeństwo? Dlaczego nie nadać prawa do małżeństw ze zwierzętami? (dziedziczenie majątku przez zwierzęta też ma miejsce, ułatwmy to!)


@
  • Odpowiedz
bo tak jest zapisane w konstytucji


@Oskarek89: w konstytucji jest również "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."
I jakoś nie przestrzegają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie stanowi substytutu, co nie zmienia faktu, że wielu ludzi (zwłaszcza młodych) nie ma testamentu, a małżonkowie z automatu po sobie dziedziczą.


@frogfoot: dude, please! To, że ktoś nie spisuje testamentu to jego wybór. Jeśli zechcę, by po mnie dziedziczył, dajmy na to, sąsiad, który podrzuca mnie do pracy, czy pomaga ogarnąć remont, to czyja wina jeśli nie uwzględnię go w testamencie?

Potrzeba pisemnego pełnomocnictwa. Bez tego nikt ci nie
  • Odpowiedz
@frogfoot: ah sorki, tylko ostatnia Twoja wypowiedź mi się rzuciła w oczy ale już zaktualizowałam swoje informacje i wiem że jesteśmy po tej samej stronie XD

@jankowski90

Jak zdefiniujesz w takim razie małżeństwo? Dlaczego nie nadać prawa do małżeństw ze zwierzętami? (dziedziczenie majątku przez zwierzęta też ma miejsce, ułatwmy to!)


ponieważ 2 osoby mogą wyrazić nieprzymuszoną wolę zawarcia związku małżeńskiego, natomiast konia raczej nie spytasz o zdanie, i nie
  • Odpowiedz
@k0n1k: Nadia to akurat inna sprawa trochę, bo tam to jest już chyba z 5 letni troll(i facet prawdopodobnie) jeszcze jako rene102. Ja dalej mam nadzieje, że cały profil alejdandra to zarzutka ogólnie ale niestety chyba nie.
  • Odpowiedz
dude, please! To, że ktoś nie spisuje testamentu to jego wybór. Jeśli zechcę, by po mnie dziedziczył, dajmy na to, sąsiad, który podrzuca mnie do pracy, czy pomaga ogarnąć remont, to czyja wina jeśli nie uwzględnię go w testamencie?


@jankowski90 masz spisany testament? A ilu twoich znajomych ma?

Mówisz tak na podstawie... ? Bo na pewno nie opierasz się o prawo polskie.


@jankowski90 zapytaj dowolnego lekarza co się dzieje, jak
  • Odpowiedz